Ana sayfa » Güncel Teknoloji Haberleri » Xiaomi Mi TV Master ortaya çıktı! Televizyonların efendisi geliyor

Xiaomi Mi TV Master ortaya çıktı! Televizyonların efendisi geliyor

Xiaomi Mi TV Master ortaya çıktı! Televizyonların efendisi geliyor

Xiaomi TV pazarında büyük oyuncu olmak için harekete geçiyor ve Xiaomi Mi TV Master ile karşımıza çıkıyor. Şimdi Samsung düşünsün…

Xiaomi, akıllı telefon pazarında fırtınalar estirirken, televizyon pazarında da büyük bir fark ortaya koymuş durumda. Xiaomi TV‘ler Çin pazarında ve Redmi TV‘ler de Hindistan pazarında satış rekorlarını alt üst ediyor. Xiaomi bugün yeni bir seri ile karşımıza çıkacağını resmen duyurdu. Xiaomi Mi TV Master adındaki yeni ürün 2 Temmuz tarihinde resmen tanıtılacak ama ürün ile ilgili ilk görsel ve sızıntılar ortaya çıktı.

Xiaomi bugün yayınladığı tanıtım afişi ile televizyonun yeni özelliklerini bizlerle paylaştı. Bir süredir telefonlarda kullanılan 120Hz tarama hızı Xiaomi tarafından yeni televizyonda da kullanılacak.

Televizyonun  VBR teknolojisine sahip OLED bir panel kullanacağı belirtiliyor. Bu panellerin ekran yanığı konusunda çok daha verimli olduğu da gelen bilgiler arasında. Bununla birlikte yeni nesil Mi TV Master oyun modu ve Dolby Atmos teknolojisi ile karşımıza çıkacak. Fi,at tarafında ise henüz sızan bir bilgi yok ama Çinli basın aynı segment Samsung ve LG televizyonlarına göre yarı yarıya daha ucuz olacağı da belirtiliyor.

Çin televizyon pazarının %44’lük kesimine hakim olan Xiaomi, kendi ekosistemini kurmaya devam ediyor. Mi TV Master serisi ile de Güney Korelilerin elinde olan üst segment TV pazarından kendine ciddi bir pay almak istiyor…

Peki, sizce Xiaomi bu pazardan pay alabilir mi?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.