Ana sayfa » Güncel Teknoloji Haberleri » MediaTek, giriş seviyesi cihazlar için Helio G35 ve G25 oyun yonga setlerini tanıttı!!!

MediaTek, giriş seviyesi cihazlar için Helio G35 ve G25 oyun yonga setlerini tanıttı!!!

MediaTek, giriş seviyesi cihazlar için Helio G35 ve G25 oyun yonga setlerini tanıttı!!!

MediaTek bugün gerçekleştirdiği bir lansman ile, giriş seviyesi cihazlar için Helio G35 ve G25 yonga setlerini tanıttı.

Akıllı telefonlarımıza işlemcileri ile güç veren MediaTek, bugün gerçekleştirdiği bir lansman ile; Giriş seviyesi cihazlar için yeni Helio G35 ve G25 yonga setlerini duyurdu. Her iki çipte;  HyperEngine oyun motorunu destekliyor ve 12nm  üretim sürecine sahip.

Realme C11, Helio G35 işlemcisini kullanacak ilk akıllı telefon olurken, Redmi 9A ise Helio G25 yonga setini kullanan ilk akıllı telefon olacak. Bunun yanı sıra her iki oyun yonga seti de; Zorlu görevler sırasında sorunsuz performans sağlayan MediaTek HyperEngine Game teknolojisinden faydalanacak.

Buna ek olarak her iki çip, Cortex-A53 CPU’lu sekiz çekirdekli bir işlemci tarafından destekleniyor. Ayrıca, Helio G35, saatte 2.3GHz çalışma hızıyla gelirken,  Helio G25 ise 2GHz’e kadar çalışma hızı ile geliyor.

Helio G35, 2400 x 1080 piksel çözünürlüğe sahip Full HD+ ekranları desteklerken; Helio G25 ise 1600 x 720 piksel çözünürlüğe sahip HD+ ekranları destekliyor. Ayrıca her iki işlemcide de eMMC 5.1 depolama desteği bulunuyor.

Kamera açısından bakacak olursak,bu iki işlemci, çoklu kamera kurulumunu ve  çift kamera bokeh çekimlerini destekliyor. G25, 30 fps‘de 21 megapiksele kadar tek kamera modunu desteklerken, G35 ise, 25 megapiksele kadar  bokeh efektleri ve Al kamera dahil olmak üzere çoklu kamera özelliklerini destekliyor.

Son olarak MediaTek’in bu yeni oyun yonga setleri, VoLTE / ViLTE‘yi destekleyen çift 4G ağ bağlantısı ile birlikte geliyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.