Ana sayfa » iPhone » iPhone 12 tasarımı nasıl olacak? İşte iPhone 12’nin ilk maketi!

iPhone 12 tasarımı nasıl olacak? İşte iPhone 12’nin ilk maketi!

iPhone 12 tasarımı nasıl olacak? İşte iPhone 12’nin ilk maketi!

Apple’ın merakla beklenen iPhone 12 ailesine sayılı aylar kaldı. Eylül ayında sergilenecek olan yeni modellerin tasarım hatları ise bugünden belli oldu.

Apple, her yılın Eylül ayında iPhone etkinliği düzenler ve o ay içerisinde yeni modellerini satışa sunar. Ancak bu yıl koronavirüs salgınından dolayı iPhone 12 etkinliği 2 hafta gecikmeli düzenlenecek. Bu yüzden dolayı da satışına Ekim ayında başlanacak. Merakla beklenen yeni modellere sayılı aylar kala, sızıntılar da gelmeye başladı.

Geçtiğimiz aylarda iPhone 12‘nin iPhone 4 tasarımından ilham alınarak geliştirileceği söylentileri ortaya çıkmıştı. iPhone 6’dan itibaren daha yuvarlak hatları tercih eden Apple’ın bu yıl artık bu tasarımdan vazgeçeceği söyleniyor. Daha köşegen ve sert tasarım hatlarına sahip olması beklenen yeni modellerin, maketleri de bu sızıntıları doğrular nitelikte.

Bildiğiniz gibi iPhone 11 ile birlikte ikili 11 Pro ile ise üçlü kamera kurulumuna geçilmişti. Apple, tasarısal açıdan kamera modüllerini birebir kopyalayacak gibi görünüyor. Sadece telefonun yanlarını daha köşegen ve sert yapıda yapacak olan Apple, logosunu da yine telefonun ortasına konumlandıracak.

Çentik konusunda ise Apple nihayet 3 yıldan sonra bir küçülmeye gidecek. TrueDepth kamera sistemindeki sensörleri küçülten Apple, bu sayede daha minimalist bir çentik kullanacak. Böylece kullanıcılara daha fazla kullanım alanı sunulacak.

Türkiye’de maalesef ki 8.000 TL bandından başlayan fiyatlar ile satışa sunulacak olan yeni iPhone‘lar, Apple A14 yonga setleri ile telefon pazarında en güçlünün kim olduğunu da gösterecek.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.