Ana sayfa » Mobil » Huawei Mate 40 ve Huawei Mate Watch Harmony OS ile geliyor!

Huawei Mate 40 ve Huawei Mate Watch Harmony OS ile geliyor!

Huawei Mate 40 ve Huawei Mate Watch Harmony OS ile geliyor!

Geçtiğimiz yıl tanıtılan ama daha sonra kendisinden alınamayan Harmony OS işletim sistemi Huawei Mate 40 ve Huawei Mate Watch ile karşımıza çıkacak…

Bugün ortaya çıkan bilgilere göre Huawei, Ekim ayında bir devrim yaratma derdinde. Hatırlayacaksınız Çinli üretici geçtiğimiz yıl Amerika ile yaşananlardan sonra Harmony OS adında bir işletim sistemi tanıtmıştı. O günden beridir Harmony OS, ciddiye alınmayan bir işletim sistemiydi ama bu değişecek. Bugün gelen son bilgiler bize bambaşka detaylar sundu. Çinli kaynaklar  Mate 40 ile birlikte tanıtılacak olan Mate Watch Harmony OS işletim sistemini kullanan ilk giyilebilir ürün olacağını söylüyor.

Huawei Mate 40 Harmony OS ile mi geliyor?

Çinli kaynaklara göre Mate 40 serisinin de Harmony OS işletim sistemine sahip olacağı gelen bilgiler arasında. Aslına bakarsanız Çinli kullanıcılar Google uygulamaları, WhatsApp, Instagram, Facebook, Twitter gibi sosyal medya uygulamalarını kullanmadıkları için onlara hangi işletim sistemi olmuş; pekte önemli değil.

"<yoastmark

Oysaki Huawei böyle bir tercihte bulunursa; Avrupalı kullanıcıların Huawei markasına olan tutumları nasıl olacak? Bunu da bekleyip görmek gerekiyor.

Huawei‘nin yeni nesil akıllı saati Huawei Mate Watch‘un ilk nesil Watch GT serisinden farklı olarak daha çok iş insanlarına odaklanması bekleniyor. Bu da fiyatların bir miktar artabileceğini gösteriyor. Huawei hem akıllı saati hem de Mate 40 serisinde Harmony OS işletim sistemini kullanırsa bu büyük bir olay olacak gibi görünüyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.