Ana sayfa » Güncel Teknoloji Haberleri » Galaxy S9 ve Note 9 için OneUI 2.1 güncellemesi nihayet yayınlandı!!!

Galaxy S9 ve Note 9 için OneUI 2.1 güncellemesi nihayet yayınlandı!!!

Galaxy S9 ve Note 9 için OneUI 2.1 güncellemesi nihayet yayınlandı!!!

Samsung, bir süredir cihazlarında test ettiği OneUI 2.1 güncellemesini, şimdi de Galaxy S9 ve Note 9 için getiriyor.

Son zamanların güncelleme konusunda en istikrarlı şirketlerinden Samsung, bir süredir cihazlarında test ettiği OneUI 2.1 arayüzünü Galaxy S9 ve Note 9 için kararlı olarak kullanıma sundu. Haziran güvenlik yaması ile gelen bu güncelleme, tonlarca yeniliği de beraberinde getiriyor. Şimdi gelin sözü fazla uzatmadan OneUI 2.1‘in cihazlarımıza sunduğu özelliklere bir göz atalım:

Değişiklikler

  • Sistem kararlılığı geliştirildi ve optimize edildi
  • Kamera uygulaması yeni özelliklere kavuştu; Tek tıklamayla çoklu çekim, profesyonel video,  otomatik zamanlama, gece hızlandırılmış çekim gibi çeşitli menüler, modlar ve filtreler eklendi. Ayrıca ön kamerada artık FHD / UHD formatında 60 fps videolar çekmeniz mümkün olacak.
  • Benzer resimler artık kolay bir şekilde gruplar halinde görüntülenebilecek. Buna ek olarak yüksek çözünürlüklü resimler için de, yakınlaştırma ve kırpma işlemlerini kolaylaştıran bir kısayol aracı eklendi.
  • Samsung klavye artık daha yetenekli; Gif ve çıkartmaları aynı anda aramanız mümkün olacak. Ayrıca  Metin geri alma / yineleme işlevi de eklendi.
  • Samsung cihazları ile kolay ve hızlıca veri alışverişi yapabilmeniz için  hızlı paylaşım özelliği eklendi.
  • Yeni müzik paylaşım işlevi sayesinde Bluetooth ses aygıtı kullanan arkadaşlarınıza kolayca müzik paylaşabileceksiniz.
  • Güvenlik yaması Haziran 2020’ye yükseltildi.

Son olarak bu güncelleme Note 9 için N960WVLU4ETF3 yapı numarasına dayanırken, S9 içinde G960NKSU3ETF4 yapı numarasına dayanmaktadır.

Not: Güncellemeler OTA ile kademeler halinde dağıtıldığı için,sizlere ulaşması biraz zaman alabilir. Bu yüzden sabırla beklemenizi öneriyoruz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.