Mobil Haziran 29, 2020 14:30

Redmi 9A ve Redmi 9C’nin tanıtım tarihi belli oldu! Resmen bedava!

Uygun fiyatlı akıllı telefonları ile gündeme gelen Redmi, yeni 9A ve 9C modeli ile pazarı karıştıracak; işte cihazların tanıtım tarihi!
Redmi 9A ve Redmi 9C’nin tanıtım tarihi belli oldu! Resmen bedava!

Xiaomi’nin uygun fiyatlı akıllı telefonlar ile gündeme gelen alt markası Redmi, 10 Haziran‘da tanıttığı Redmi 9‘a iki yeni kardeş getiriyor. Öyle ki uygun fiyatı ile karşımıza çıkan ve tasarımı ile çok tutulan Redmi Note 8 Pro‘yu andıran cihaz, özellikleri ile de son derece başarılıydı. En azından segmenti itibariyle öyleydi. Bugün de şirketin Malezya sayfası, Facebook üzerinden yaptığı paylaşım ile Redmi 9A ve Redmi 9C‘nin tanıtım tarihini açıkladı.

Yapılan paylaşımda şirketin bir süredir beklenen iki giriş segment modeli hakkında ufak bilgiler ve tanıtım tarihi yer alırken, cihazı ön profilden görebildik. Paylaşıma göre 30 Haziran tarihinde “büyük pil ve büyük ekran” ile birlikte resmiyet kazanacak olan cihazlar, ilk olarak Malezya’da satışa sunulacak.

Redmi 9A Teknik Özellikleri

6.53 inç  720×1600 piksel HD+ damla çentikli ekran ile birlikte tanıtılacak olan Redmi 9A, MediaTek Helio G25‘den güç alacak. Bu yonganın henüz tanıtılmadığını ve bu yongayı kullanan ilk cihazın Redmi 9A olacağını da belirtmekte fayda var. Aynı zamanda ön tarafta 5 megapiksel, arka tarafta ise 13 megapiksel çözünürlüğe sahip tekli kameralar yer alırken, 5.000 mAh kapasiteli bir pil de cihaza eşlik edecek. Fiyat tarafında ise oldukça başarılı olacak; 70 dolar (480TL)!

Redmi 9C Teknik Özellikleri

Redmi 9C’de tıpkı 9A gibi 6.53 inç 720×1600 piksel HD+ damla çentikli ekran ile birlikte gelecek ve MediaTek‘in henüz resmiyet kazanmamış olan Helio G35 yongasından güç alacak. Aynı zamanda 3GB RAM ve 64GB dahili depolamaya ek olarak iki farklı sürümü de karşımıza çıkartacak -NFC’li olan sürüm ve NFC’li olmayan sürüm-. Buna ek olarak arka tarafta biri 14MP, diğeri 2MP olan iki kamera yer alacak. Ön taraftaki kamera ise 5MP çözünürlükte olacak; ancak bazı iddialar daha şaşırtıcı bilgiler ile karşımıza çıkıyor. Kaynaklara göre cihazın NFC’siz modeli arka tarafta 13MP+5MP+2MP olmak üzere toplamda üç kamerayı karşımıza çıkartacak. Pil tarafında ise diğer cihaz gibi 5.000 mAh kapasite sunacak.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.