Ana sayfa » Mobil » MIUI 12 ses konusunda ilginç bir özellik ile geliyor!

MIUI 12 ses konusunda ilginç bir özellik ile geliyor!

MIUI 12 ses konusunda ilginç bir özellik ile geliyor!

Xiaomi’nin yeni arayüz güncellemesi hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. MIUI 12 ses konusunda çok hoşunuza gidecek özellik ile geliyor.

Xiaomi geçtiğimiz aylarda duyurduğu arayüz güncellemesinin testlerine tam gaz devam etmiş ve bazı modelleri için geçtiğimiz gün kararlı sürümü indirime sunmuştu. MIUI 12’nin kararlı sürümünün yayınlanması ile bazı yeni özelliklerin sisteme eklendiği de ortaya çıktı. MIUI 12 ses konusunda kullanıcıların uzun zamandır beklediği bir özelliği kullanıma sunacak.

Bildiğiniz gibi Android‘de ses ayarlarına girdiğinizde zil sesi ve medya için ayrı ses seviyeleri belirleyebiliyorsunuz. Xiaomi bunu bir üst seviyeye çıkarıp, her uygulama için ayrı ses ayarı yapmanıza imkan tanıyacak. Örneğin; YouTube için ses seviyesini yüzde 100 yapıp, Facebook için ses seviyesini yüzde 50 yapabileceksiniz.

MIUI 12 ses

Oldukça kullanışlı olan bu özellik kullanıcıların hayatını kolaylaştıracak. Bazen Facebook‘ta paylaşılan videolar gecenin bir vaktinde bangır bangır ses çıkarıp rahatsızlık verebiliyor. Bu uygulamalardaki sesi kısıp daha rahat bir deneyim sunulacak.

Şimdilik aşağıdaki Xiaomi modelleri bu güncellemenin nihai sürümü ile tanıştı. İlerleyen günlerde daha fazla Xiaomi ve Redmi modeline güncelleme sunulacağını belirtelim.

 • Xiaomi Mi 10 Pro
 • Xiaomi Mi 10
 • Xiaomi Mi 10 lite
 • Xiaomi Mi 9 Pro 5G,
 • Xiaomi Mi 9 Explorer Edition
 • Xiaomi Mi 9

MIUI 12 ses

MIUI 12 ile gelen ana yenilikler:

 1. MIUI  ana ekranına Google araç çubuğu eklendi.
 2. Kamera arayüzü yenilendi
 3. Uygulama bildirimleri baştan aşağı yenilendi
 4. Reklamlar tamamen kaldırıldı
 5. Arayüz baştan aşağı yenilendi ve yeni sistem animasyonları eklendi
 6. Dark Mode 2.0 modu
 7. Yeni çoklu görev
 8. Geliştirilmiş oyun modu
 9. Yeni tarayıcı uygulaması
 10. Yenilenmiş bildirim paneli.
 11. Ses seviyesini uygulamalara göre ayarlama
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.