Ana sayfa » Mobil » Huawei Mate 40 ekranı ile hayal kırıklığının dibine vuracak! Bu ne abi?

Huawei Mate 40 ekranı ile hayal kırıklığının dibine vuracak! Bu ne abi?

Huawei Mate 40 ekranı ile hayal kırıklığının dibine vuracak! Bu ne abi?

Bugün ortaya çıkan bilgilere göre Huawei Mate 40 ekran çözünürlüğü ve tarama hızı bilgisi ile hayalleri resmen kırdı. İşte detaylar…

Mobil pazarda Huawei ve Amerika arasındaki sorunlar artarak devam ediyor. Bildiğiniz üzere Huawei Kirin yonga setlerini üreten TSMC bile Huawei ile çalışmayı durdurduğunu açıklamıştı. Bununla birlikte Huawei’nin de MediaTek yonga setlerine geçiş yaptığını görüyoruz. Huawei tüm bu olumsuzluklara rağmen amiral gemisi telefonları üretmeye devam etmek istiyor. Ekim ayında tanıtılması beklenen Huawei Mate 40 ile ilgili bugün hayal kırklığı yaratan bir bilgi ortaya çıktı.

Gelen bilgiye göre yeni nesil amiral gemisi Huawei Mate 40‘ın ekran çözünürlüğü oldukça ilginç bir matematiğe sahip olacak. 2640 x 1200 piksel çözünürlüğe sahip olacak ekranın en önemli detayı ise 90Hz tarama hızına sahip olması. OPPO gibi rakipler 3K çözünürlükte 120Hz tarama hızını sunabilirken Huawei’nin sadece 90Hz ekran tarama hızı sunması kullanıcılarda ciddi anlamda hayal kırıklığı yarattı.

Bazı medya kuruluşları sırf Huawei haklı çıkartmak için 120Hz ekran tarama hızını pil katili gibi göstermeye şimdiden başladılar. Oysaki durum tam olarak böyle mi? 2021 Yılının amiral gemisi bir telefonda orta segment telefonlarda bulunan 90Hz ekran tarama hızı sizce yakışıyor mu?

Yonga seti tarafında ise tam bir muamma bulunuyor. Gelen ilk bilgiler Kirin 1020 yonga setinin kullanılacağını söylüyordu ama bugün yonga seti tarafında da değişiklik olabileceği yorumları yapılmaya başlandı. Bakalım Mate 40 serisi nasıl olacak?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.