Ana sayfa » Mobil » Honor 30 Lite tanıtım tarihi belli oldu! Türkiye pazarına yakışır

Honor 30 Lite tanıtım tarihi belli oldu! Türkiye pazarına yakışır

Honor 30 Lite tanıtım tarihi belli oldu! Türkiye pazarına yakışır

Bir süredir haberlerini yaptığımız Honor X10 Max modeli ile birlikte Honor 30 Lite modelinin de tanıtılacağı resmen kesinleşti.

Huawei‘nin alt markası olan Honor, akıllı telefon pazarında kendine yer edinmeye çalışıyor. Bir dönem ülkemizde Huawei tarafından mahalle bakkalı markasına dönüştürülen Honor, son dönemde ciddi çıkış içinde. Bu noktada özerkleşmenin de faydasını göre  Honor Türkiye, daha fazla kişi tarafından tercih edilemeye başladı. Bir süredir haberlerini yaptığımız dev ekranlı Honor X10 Max ile birlikte tanıtılacağı kesinleşen Honor 30 Lite ile ilgili bilgiler ortaya çıktı.

Açıkçasını söylemek gerekirse biz ekip olarak X10 Max modelinin Türkiye pazarında satılacağını düşünmüyoruz ama 30 Lite modeli satışa sunulabilir. Çin pazarında Honor 30 Youth Edition adı ile satışa sunulacak modelin global pazarda nasıl bir başarıya imza atacağını bilemiyoruz. Bu noktada fiyat oldukça önemli bir kriter olacak. Telefonun 2 Temmuz tarihinde Honor 10X Max modeli ile birlikte tanıtılacağı bugün itibariyle kesinleşti. Zira Çinli üretici resmi olarak duyuruyu yaptı.

Honor 30 Lite teknik özellikler

Telefonda 6,5 inç boyutunda 90Hz tarama hızına sahip 2400x1080p Full HD+ çözünürlüğünde bir ekran bulunacak. Yonga seti tarafında ise Huawei bildiğiniz üzere MediaTek tarafına geçiş yapıyor. Bu telefonda da MediaTek Dimensity 800 5G kullanılacak. Bununla birlikte  48 megapiksel ana kamera, 22,5 watt gücünde hızlı şarj desteği ve 4.000 mAh pil gücü de telefona eşlik edecek.

Hafıza ve RAM seçenekleri ise henüz belli olmayan detaylardan birisi…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.