Ana sayfa » Güncel Teknoloji Haberleri » Xiaomi kendini iyice aştı!!! Çinli şirket yarın Suv model bir araba tanıtacak! Şimdi Mercedes düşünsün

Xiaomi kendini iyice aştı!!! Çinli şirket yarın Suv model bir araba tanıtacak! Şimdi Mercedes düşünsün

Xiaomi kendini iyice aştı!!! Çinli şirket yarın Suv model bir araba tanıtacak! Şimdi Mercedes düşünsün

Xiaomi şimdi de araba işine giriyor. Bugün Weibo’dan yapılan resmi bir açıklamaya göre Çinli üretici, yarın Suv model bir araba tanıtacak

Akıllı telefonları, Notebook‘ları ve giyilebilir teknolojileri ile piyasada ses getiren Xiaomi, şimdi de araba işine giriyor. Çinli şirket bugün akşam saatlerinde resmi Weibo hesabından, yeni bir Suv model araba tanıtacağını duyurdu. Tabi bu duruma hiçbirimiz aşina değiliz. Çünkü bu tür üreticiler genelde küçük ev aletleri, kulaklıklar ve akıllı telefonlar gibi teknolojik ürünlerini tanıtırlar. Ancak Xiaomi bu sefer bambaşka bir çağa geçiş yapacak gibi duruyor.

Çinli şirketin yarın tanıtacağı yeni arabası, ortaya çıkan resimlerden de anlaşılacağı üzere, Suzuki Jimny ve Mercedes G serisine benzer bir tasarıma sahip olacak.

Yukarıda da gördüğünüz gibi yeni arabanın teaser’i, Xiaomi‘nin kendi resmi hesabından paylaşılıyor. Şayet aynı paylaşımları başka bir yerde görmüş olsaydık, böyle bir şeyin kesinlikle inandırıcılıktan uzak ve fake olduğunu düşünürdük. Ancak görünüşe göre Çinli şirket pek de şaka yapıyor gibi gözükmüyor.

Bazı kaynaklar  Xiaomi’nin, geçtiğimiz aylarda birkaç otomobil üretici ile iş yaptığını ortaya koyan haberler paylaştılar. Buna ek olarak Çinli şirketin, 2019 yılında Xiaopeng Motors adında bir otomobil üreticisine de yüksek miktarda bir yatırım yaptığı ortaya çıktı. Yani tüm bu sızıntılardan yola çıkacak olursak, yarın Xiaomi’nin yeni bir Suv model araç tanıtmasına çok fazla da şaşırmamak gerek.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.