Ana sayfa » Güncel Teknoloji Haberleri » NASA Koronavirüs için kolye geliştirdi! Bu kolye ile…

NASA Koronavirüs için kolye geliştirdi! Bu kolye ile…

NASA Koronavirüs için kolye geliştirdi! Bu kolye ile…

Amerika’da yaşanan Koronavirüs vakaları tüm dünyayı tehdit etmeye devam ederken NASA Koronavirüs için bir kolye geliştirdi…

Koronavirüs hayatımızı ciddi anlamda tehdit etmeye devam ediyor. Ülkemizdeki son vaka sayıları ise haftalardır düşmüyor. Normalleşmeye başladığımız şu günlerde ikinci dalga korkusu yüzünden hayatımıza ne denli devam edebiliyoruz? Bunun da takdirini sizlere bırakıyoruz. Yaşanan pandemi tüm dünyayı tehdit etmeye devam ederken NASA Koronavirüs için oldukça efektif bir ürün geliştirdiğini duyuru.

Duyurmakla da kalmadı ve bu kolyeyi 3D yazıcı ile nasıl kolayca yapabileceğinizi de gösterdi. Bu kolyenin amacı elinizi yüzünüze götürmenizi engellemek. Bildiğiniz üzere Koronavirüs ağız, burun ve gözümüzden bizlere bulaşan bir virüs. İşte bu kolyeyi takan kişi, elini yüzüne götürmek istediğinde kolye onu uyarıyor. Elinizi ne kadar yüzünüze yakınlaştırırsanız o denli titreme gücü de artıyor. İşte tam da böyle.

Bu kolyeyi yapmak istiyorsanız tüm planları bu adrese tıklayarak indirebilirsiniz. Ürün çok basit bir sistem ile çalışıyor. Kızılötesi yakınlık sensörü, titreşim motoru, açma kapama anahtarı ve bir pil ile bu kolyeyi yapıp sevdiklerinize verebilir hatta bunu satabilirsiniz…

Bu ürünler belli bir seviyede bizleri koruyabilir ama asıl insanlığın ihtiyacı olan şey aşı. Bu konuda dünya üzerinde ciddi çalışmalar yürütülse de halen virüse karşı bir aşı geliştirilebilmiş değil. Haziran bitti ve okulların açılmasına sadece 2 ay kaldı. Dünya nereye gidiyor???

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.