Ana sayfa » Mobil » Artık telefonlar 17 dakikada şarj olacak! Xiaomi kendini aşıyor!

Artık telefonlar 17 dakikada şarj olacak! Xiaomi kendini aşıyor!

Artık telefonlar 17 dakikada şarj olacak! Xiaomi kendini aşıyor!

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden biri olan Xiaomi, bir süredir beklenen 100W Super Charge Turbo’yu yakında bizlerle buluşturacak!

Son yıllarda akıllı telefonlarda görülen gelişme, bataryaları da akıl almaz derecede etkiledi. Özellikle son birkaç yılda şarj konusunda büyük başarılara imza atan şirketler, 35-40 dakika gibi sürelerde cihazlarını tam şarj edebilen şarj cihazlarını, daha doğrusu şarj teknolojilerini geliştirdi. 18W, 30W ve 60W gibi yüksek değerler ile cihazların şarj olmasını sağlayan teknoloji devleri; bu süreleri daha da indirmek, çok kısa sürelerde şarj dolumu yapabilmek istiyor. Bu şirketlerin başında ise bir süredir 100W hızlı şarj üzerinde çalışan Çinli Xiaomi bulunuyor.

Weibo‘da çıkan söylentilere göre geçtiğimiz yılın Mart ayında tanıttığı Super Charge Turbo teknolojisini kullanıcılara sunmayı planlayan Xiaomi, yakın zamanda 17 dakika içerisinde akıllı telefonları şarj edebilecek. Öyle ki 100 watt’a çıkabilen ilk akıllı telefon üreticisi olacak olan şirket, 4.000 mAh kapasiteli bir pili 17 dakika gibi kısa bir sürede tam şarj edebilecek. Bu süreler ve 100W’lık güç, cihazlar üzerinde nasıl bir etki bırakır? Bilemiyoruz; ancak Xiaomi’nin ısınma ve aşınma problemlerine kalıcı çözümler üretmesi şart.

Bunlara ek olarak ilk 100W hızlı şarj destekli Xiaomi cihazının 2021 yılında Snapdragon 875 ile hayatımıza gireceği ve bu cihazdan sonra birçok şirketin bu teknolojiyi farklı isimlerle karşımıza çıkartacağı, yapılan iddialar arasında en mantıklı gözükeni. En azından biz , Snapdragon 865‘in böyle bir güce sahip olduğunu, hatta şuan mevcut olan pillerin bu teknolojiyi sağlıklı bir şekilde çalıştırabileceğini düşünmüyoruz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.