Ana sayfa » Mobil » Telegram, iOS’ta görüntülü arama özelliğini test etmeye başladı! Peki Android?

Telegram, iOS’ta görüntülü arama özelliğini test etmeye başladı! Peki Android?

Telegram, iOS’ta görüntülü arama özelliğini test etmeye başladı! Peki Android?

Son zamanların en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan Telegram, iOS için görüntülü arama özelliğini test etmeye başladı.

Özellikleri ile Whatsapp‘ı kıskandıran Telegram, iOS için bir yeniliği daha test etmeye başladı. Son raporlara göre bazı kullanıcılar, Telegram’ın 6.3 beta sürümüyle birlikte cihazlarına görüntülü arama özelliğinin geldiğini keşfettiler. Ancak bu özellik henüz resmiyet kazanmadı. Yani, Telegram daha bu özelliği test ettiğini resmi olarak açıklamadı.

Telegram‘ı yeni sürümüne güncelleyen iOS kullanıcıları, görüntülü arama özelliğine hata ayıklama modundan erişebildiklerini bildirdiler. Aşağıda paylaştığımız video da, bu durumu  en ayrıntılı şekli ile açıklıyor zaten.

Yukarıda da gördüğünüz gibi görüntülü arama özelliği, hata ayıklama modunun içerisindeki deneysel özellikler kısmından etkinleştiriliyor. Bu işlem yapıldıktan sonra, sohbet pencerelerinize görüntülü arama seçeneğinin geldiğini görebileceksiniz. Bunun yanı sıra bazı kullanıcılar, bu özelliğin iki kişi ile sınırlı kaldığını söylüyorlar.  Bu da, grup görüşmelerinin henüz yapılamayacağı anlamına geliyor.

Buna ek olarak karşılıklı görüntülü arama gerçekleştirmek için, konuşacağınız kişinin ve sizin bu ayarları harfiyen uygulamanız gerekmektedir. Aksi taktirde bu özellikten yararlanamayacaksınız.

Peki bu özellik Android cihazlara ne zaman gelecek?

Bu konu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak Android platformuyla yakından ilgilenen Telegram’ın, görüntülü arama özelliğini önümüzdeki haftalarda test edeceğini düşünüyoruz. Bu süreç 1 hafta da olabilir, 1 ayda olabilir. Yani sabırla beklemeniz gerekecek.

 

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.