Mobil Haziran 27, 2020 22:00

iPhone 11 çakması Google Pixel 5 XL görüldü

Bir süredir haberlerini yaptığımız Google Pixel 5 XL bugün ok ilginç bir şekilde karşımıza çıktı. Anlaşılan o ki; Google taktik değişikliği yapıyor...
iPhone 11 çakması Google Pixel 5 XL görüldü

Google, Android işletim sisteminin yaratıcısı ve bu işletim sistemi dünyada en çok kullanılan işletim sistemi. Android tarafında birçok sorun olsa da farklı bir alternatif bulunamıyor. Google bu konuda resmen tekel bir şekilde yoluna devam ederken; telefon konusunda da ısrarcı bir tutum sergiliyor. Nexus adı altında başladığı telefon serisine Pixel adı ile devam eden üretici yeni nesil Pixel serisini tanıtmaya hazırlanıyor. Gelen bilgilere göre Ekim ayında tanışacağımız Google Pixel 5 XL modeli bugün ilk kez ortaya çıktı.

Telefonun arka kapak kısmı bugün sızdı. Bu sızıntıların resmi olmadığını biliyoruz ama her yıl bu görseller sızar ve bu görsellerin hepsi de gerçek olur. iPhone 11 serisinden alınan arka kamera tasarımını ilk kez Pixel 4 serisinde kullanan Google, aynı arka kamera tasarımına Apple gibi devam edecek gibi görünüyor.

Google Pixel 5 XL Snapdragon 765G ile gelecek!

Bununla birlikte sızan bilgilere göre çentik işi halen devam edecek. En önemli detay ise Google‘ın bu yıl amiral gemisi yonga setleri yerine Snapdragon 765G yonga seti ile yoluna devam etmesi olacak.

İşin en ilginç tarafı ise arkada parmak izi okuma sensörünün olması. Bu durumda Google’ın artık amiral gemisi yerine orta üst segment telefonlara yöneldiğini görüyoruz. İyi bir yüz tanıma olduktan sonra parmak izi okuma sensörüne gerek olmadığını Apple zaten bize ispatlamıştı. Taa ki; pandemi ve maske hayatımıza girene kadar…

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.