Ana sayfa » Güncel Teknoloji Haberleri » Google Gboard en iyi özelliklerinden birini kaldıracak!!!

Google Gboard en iyi özelliklerinden birini kaldıracak!!!

Google Gboard en iyi özelliklerinden birini kaldıracak!!!

Akıllı telefonlarımızın vazgeçilmezi olan Gboard, yakında Google arama kısayolunu kaldıracak. Şirketin neden böyle bir karar verdiğini de hala anlamış değiliz.

Google Gboard, şüphesiz akıllı telefonlarımızda olmazsa olmaz klavye uygulamalarımızdan biridir. Android ve iOS platformunda en çok tercih edilen bu uygulama, benzersiz özellikleri ile diğer rakiplerini geride bırakmayı başarıyor. Ancak görünüşe göre ABD‘li şirket, uygulamanın en iyi özelliklerinden birini artık emekli ediyor.

Google Gboard, Google arama kısayolunu kaldırıyor

Bir süredir Google arama kısayolunu kaldırmayı düşünen Gboard, bildiğiniz üzere ilk hamlesini, kısayolu klavyenin üst köşesindeki üç noktaya() gizleyerek yaptı. Ancak bugünden itibaren bazı beta kullanıcıları, arama kısa yolunun artık bu alt menüden de kaldırıldığını fark ettiler. Yani, işlevsellik tüm kullanıcılar için bir sonraki kararlı güncelleme ile tamamen ortadan kalkacak.

Bu özellik ile kullanıcılar, bulunduğu uygulamadan çıkış yapmadan, yani ayrı olarak bir tarayıcıya girmeden istedikleri her şeye tek bir tuş ile erişebiliyorlardı. Ancak Google, bu özelliği önümüzdeki günlerde uygulamadan tamamen kaldıracak.

Gboard, akıllı telefonlar için en iyi klavyelerden biri olmaya devam ediyor

Bu özellik hepimizin telefonlarında yıllardır var. Ancak ben kendi şahsi fikrimle konuşacak olursam bu kısa yolu kullanmayı pek tercih etmiyorum. Çünkü Gboard uygulamasını kullanmamdaki en büyük sebep, stabil, akıcı ve hafif olması. Yani onun dışında yer alan özellikler benim için çok pek fazla önem taşımıyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.