Ana sayfa » Mobil » Android 11 için 3 yeni özellik göründü! Ama herkes kullanamayacak

Android 11 için 3 yeni özellik göründü! Ama herkes kullanamayacak

Android 11 için 3 yeni özellik göründü! Ama herkes kullanamayacak

Bugün ortaya çıkan yeni özellikler ile Android 11 çok daha kişisel bir hale gelecek. Gelecek ama her üretici bu güncellemeleri sunmayacak…

Google, Şubat ayında yeni nesil işletim sistemi Android 11 için kapalı bir beta grubu oluşturdu. Böylece yeni nesil Android ile bir şekilde tanıştık. O günden beri özellikle XDA Forumlarından birçok sızıntı bilgi bizlerle paylaşıldı. Bugün ortaya çıkan 3 yeni özellik ise Google tarafından yeni güncellemenin içine eklenecek ama bu güncellemelerin kullanılıp kullanılmayacağını üreticiler belirleyecek.

Yani bu özellikleri herkes kullanamayacak. Peki bu özellikler neler? Gelin bu gizli özelliklere tek tek yakından bakalım ve bu özellikleri sizlere tanıtalım.

İlk gizli güncelleme bildirim menüsü ile ilgili. Konuşma uygulamalarından gelen bildirimlere Android bildirim ekranından cevap verebiliyoruz. Peki bunları yeni işletim sistemi ile organize edebileceğimizi de söylesek. Bu özellik tüm telefon üreticileri tarafından kesinlikle kullanılmalı…

İkinci gizli güncelleme ise Aygıt Kontrolleri adında bir güncelleme. Bu da ev içi kamera, medya sistemleri, güvenlik sistemleri, ısı kontrolleri ve birçok aygıtın kontrol edilebilmesine olanak sağlayan bir arayüz barındırıyor. Bu güncellemeyi özellikle Xiaomi ciddi anlamda kullanabilir. Zira ev içi sistemlerinde büyük bir ürün portföyüne sahip.

Üçüncü işlev, IdentityCredential API ile birlikte çalışan bir sistem. Ülkemizde bu sistem henüz yok ama e-Devlet le birlikte kısa süre içinde bu sisteme geçiş yapılacak. Bu sistemde kimliğinizi telefonunuzda taşıyabiliyorsunuz. Özel bir güvenlik sistemi de bulunan bu güncelleme önümüzdeki dönemde güvenlik sorunları yaratır mı? Bunu da birlikte göreceğiz. Bu güncelleme de tam Samsung telefonlar için iyi bir güncelleme zira Samsung’un Amerika pazarında ciddi bir satış rakamı var.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.