Ana sayfa » Mobil » Galaxy S20 Lite için geri sayım başladı! Boşa heveslenmeyin kendisi Lite fiyatı Pro!

Galaxy S20 Lite için geri sayım başladı! Boşa heveslenmeyin kendisi Lite fiyatı Pro!

Galaxy S20 Lite için geri sayım başladı! Boşa heveslenmeyin kendisi Lite fiyatı Pro!

Samsung’un donanımı kırpılmış yeni modeli Galaxy S20 Lite için geri sayım başladı. Telefonun fiyatı maalesef ki çok üzecek gibi görünüyor.

Android telefon pazarında firmalar son yıllarda bir adet amiral gemisi ve bu amiral gemisinin daha düşük donanımlı ancak aynı tasarımı Lite sürümlerini satışa sunmaya başlamıştı. Samsung da bu furyaya Galaxy S20 Lite modeli ile ayak uyduracak gibi görünüyor. Bazı kaynaklarda Galaxy S20 Fan Edition olarak da geçen bu model için bugün ilk elle tutulur sızıntı geldi.

ETNews, Samsung’un Ekim ayında karşımıza Galaxy S20‘nin donanımından biraz feragat edilmiş sürümü ile çıkacağını açıkladı. Bu model hakkında henüz detay veremeyen ETNews, fiyat bandı olarak ise 700 doları işaret ediyor. Samsung, muhtemelen donanımdan fazla kısmayacak. Bu modelde tahminlerimize göre fiyatı biraz uygun tutmak adına ya Snapdragon 865 yerine Snapdragon 855 Plus kullanılacak ya da kamera bölümünde bir kırpılma göreceğiz.

Galaxy S20 Lite

Türkiye pazarında da satışa sunulacağını düşündüğümüz bu model maalesef ki fiyatı ile pek iş yapamayacak gibi görünüyor. Şu an mevcutta satışta olan Galaxy S20‘nin resmi fiyatı 7.799 TL. Lite model ülkemize muhtemelen 6.599 TL bandından giriş yapacaktır. Rakip olarak kendine Apple’ın iPhone SE 2020 modelini konumlandırması beklenen Samsung’un işi bu fiyatlar ile çok zor görünüyor.

Türkiye’de 5.299 TL‘ye satılan ve dünyanın en hızlı işlemcisine sahip olan iPhone SE 2020’ye olan ilginin yanında 6.000 TL bandını aşan telefona pek dönüp bakılmaz gibi geliyor. Bakalım Samsung, bir sürpriz yapıp Lite modelini daha uygundan satışa sunacak mı?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.