Ana sayfa » Mobil » Üç yıllık Huawei P10, 4GB’lık dev bir güncelleme aldı!!! Biz daha ölmedik.

Üç yıllık Huawei P10, 4GB’lık dev bir güncelleme aldı!!! Biz daha ölmedik.

Üç yıllık Huawei P10, 4GB’lık dev bir güncelleme aldı!!! Biz daha ölmedik.

Üç yaşındaki P10 modeli bugün 4GB’lık dev bir güncelleme aldı. Güncelleme OTA üzerinden geliyor ve bazı yenilikleri de beraberinde getiriyor.

Çinli teknoloji devi Huawei bizleri şaşırtmaya devam ediyor. Şirket bugün, üç yaşındaki P10 modeli için dev bir güncelleme yayınladı. Bildiğiniz üzere Android telefonlar, büyük sistem güncellemelerini ortalama 2 yıl boyunca alıyor. Ancak Huawei, bugün yayınladığı bu güncelleme ile üç yıllık telefonuyla bile ne kadar yakından ilgilendiğini ortaya koymuş oldu.

Bildiğiniz üzere P10 modeli, 2017’nin başlarında piyasaya sürüldü. O zamanlar cihaz, Android 7 tabanlı EMUI 5.1 arayüzü ile karşımıza çıkmıştı. Ancak şirket şimdi bu telefona EMUI 9.1.0.275 sürümünü getiriyor. Peki bu güncelleme bizlere ne gibi yenilikler sunuyor?

P10 modeli için yayınlanan bu güncelleme, akıllı şarj fonksiyonu, yeni Huawei asistanı ve Mayıs ayı güvenlik yamasını da beraberinde getiriyor. Ayrıca cihaz için bazı geliştirmeler ve kararlılık ilgili sorunlarda bu güncelleme ile çözülüyor.

Şimdilik Alman kullanıcılar için yayınlanan güncellemenin, önünüzdeki günlerde Türkiye ve diğer Avrupa ülkelerine de gelmesini umut ediyoruz.

2017’nin şubat ayında piyasaya sürülen P10, 1440×2560 piksel çözünürlüğe sahip 5.10 inç bir ekranla geliyor. Buna ek olarak gücünü  Kirin 960 yonga setinden bu cihaz, 4GB’lık bir RAM ile destekleniyor. Kamera açısından bakacak olursak P10, arka tarafta 20 megapiksellik bir lens ile geliyor. Ayrıca ön tarafta ise harika selfiler çekmenize yarayan 12 megapiksellik bir ön kamera bulunuyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.