Ana sayfa » Mobil » Redmi K40 bir adım uzaklıkta! Nefesini ensemizde hissediyoruz

Redmi K40 bir adım uzaklıkta! Nefesini ensemizde hissediyoruz

Redmi K40 bir adım uzaklıkta! Nefesini ensemizde hissediyoruz

Bir süredir haberlerini yaptığımız Redmi K40 serisi ile ilgili oldukça önemli bilgiler taze taze sızdı. Peki telefon bize ne sunacak?

Xiaomi‘nin alt markası Redmi, Hindistan pazarında ulaşılması zor bir noktaya geldi. Satışlarını öylesine arttırdı ki; dünyanın en büyük ikinci pazarının %44‘lük kesimine hitap eden Çinli üretici amiral gemisi bir telefon peşinde koşuyor. Bugün sabah saatlerinde Redmi‘nin MediaTek Dimensity 1000+ yonga seti ile ilgili bir telefon peşinde koştuğu haberini raporlamıştık. Az önce gelen bilgilere göre bu telefon Redmi K40 olabilir.

Bildiğiniz üzere Redmi K30 serisi ile geçtiğimiz yıl 10 Aralık tarihinde tanıştık ve K30 serisinin tanıtımı üzerinden de 6 aylık bir süre geçti. Xiaomi orta segment pazarında 6 aylık döngüleri kullandığı için de K40 ile ilgili bilgiler gelmeye başladı. Tüm bunlar ile birlikte M2006J10C model numarasına sahip yeni bir telefon Çin Radyo Düzenleme Devlet Komitesi (SRRC) tarafından sertifikalandı.

Telefonun 144Hz ekran tarama hızına sahip LCD bir ekran ile geleceğinden bahsedilirken Çin Radyo Düzenleme Devlet Komitesi (SRRC) tarafından verilen sertifikada telefonun 33W hızlı şarj desteği olduğu da ortaya çıktı. Henüz net bilgiler ortada tam olarak yok ama haberi sizlere hazırlarken Weibo‘dan gelen bilgilere göre Redmi K40‘ın Snapdragon 775G yonga seti ile geleceği de raporlandı. Bununla birlikte telefonda 108 megapiksel kamera sensörü ve bir süredir söylenen 120x dijital ve 12xoptik zoom özelliği de bulunacak.

Bakalım Xiaomi bize neyi ne kadar fiyata sunacak???

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.