Ana sayfa » Güncel Teknoloji Haberleri » Yandex kampüs ortaya çıktı! Apple yapar da Yandex yapamaz mı?

Yandex kampüs ortaya çıktı! Apple yapar da Yandex yapamaz mı?

Yandex kampüs ortaya çıktı! Apple yapar da Yandex yapamaz mı?

Apple Kampüs’ün başarısından sonra bir süredir adı anılan Yandex kampüs resmen ortaya çıktı. Peki Yandex nasıl bir bina tasarlıyor?

Rus arama motoru Yandex, verdiği hizmetler ile ülkemizde de sıkça kullanılan bir arama motoru servisi. Biz şirket olarak Yandex Mail kullanıyoruz ve açıkçası bu servisten de oldukça memnunuz. Zaman zaman özellikle Microsoft Outlook kullanan kişilere gönderdiğimiz mailler “Rus Serverlarından” geldiği için spam olarak algılansa da servislerden memnunuz. Yandex büyüyor ve bir süredir gündemden olan Yandex kampüs inşaatı da resmen başlıyor.

Bu yıl içinde başlanacak inşaattan ilk görüntüler de resmen sızdırıldı. Biliyorsunuz daha önce Apple Kampüs bu noktada başka bir seviyeye bu işi taşımıştı. Yandex ise hem ziyaretçiler hem de çalışanlar için konfor alanları sunan bir proje ile karşımızda.

Merkeze yakın bir yere inşa edilecek olan kampüste kafeler, eczaneler, güzellik salonları ziyaretçilerin hizmetine sunulacak. Ziayretçiler bu alanları kullanabilir, rahatlayabilir, spor yapabilir ve bir şeyler yiyebilirler.

Personeller için de geniş yemek odaları, kahve alanları, spor salonları ve yüzme havuzunun yanı sıra geniş bir çatı terası düşünüldü. Binanın cephesi titanyum panellerle süslenecek ve bu da binayı bir uzay mekiği gibi gösterecek.

Yandex, Rus Hükumetinin de desteğini arkasına aldı ve her geçen gün büyüyor. Ülkemizde de birçok taksicinin Yandex Navigasyon (Yandex Haritalar) kullandığını görüyoruz. Bakalım Yandex önümüzdeki yıl bize başka sürprizler de sunacak mı?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.