Ana sayfa » Mobil » iPhone 12 kanlı canlı sızdı! Biraz iPhone 11 Pro biraz da iPhone 4

iPhone 12 kanlı canlı sızdı! Biraz iPhone 11 Pro biraz da iPhone 4

iPhone 12 kanlı canlı sızdı! Biraz iPhone 11 Pro biraz da iPhone 4

Mobil pazarın merakla beklediği iPhone 12 ile ilgili ilk canlı görsel sızdı. Peki telefon neye banzeycek? İşte “yeni” tasarım…

Apple yeni nesil iPhone 12 serisi ile kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanırken bu telefonların rekor satışlara ulaşması da bekleniyor. Bunun sebebi de iPhone 12’nin ilk 5G destekli iPhone olması. Telefonların tasarımları ile ilgili bazı bilgiler vardı ve arkada dörtlü kamera kullanılacağı falana yazılıyordu ama bugün ortaya çıkan görsellere göre böyle bir durum olmayacak.

Zira telefon arkadan bakıldığında özellikle kamera tasarımı tarafında iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max ile aynı olacak. Tek fark giriş seviyesindeki 5,4 inç boyutundaki iPhone 12‘nin arkasında 2 yerine 3 kamera olacak olması. Özellikle bu modelde 5G desteği olursa; dünyanın en çok satan hem iPhone’u hem de 5G‘li telefonu olabilir.

Üç farklı boyuta sahip olacak telefonun arkasında LIDAR yani 3D tarayıcı kamera falan bulunmayacak gibi görülüyor. Zira tasarım iPhone 11 ile aynı. Yan taraflarda ise yuvarlatılmış bir kesim yerine iPhone 4 serisinden hatırladığımız küt bir kesim olacak. Arka tarafta ise cam kullanılacak. Bu camın safir cam olma ihtimali ise belki iPhone 12 Max serisi için geçerli olabilir.

5,4 inç 6,1 inç ve 6,7 inç ekran boyutuna sahip olacak yeni nesil iPhone 12’nin bize ne sunacağını kısa süre içinde öğreneceğiz…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.