Güncel Teknoloji Haberleri Haziran 22, 2020 16:00

Huawei yeni arama motoru Petal Search kullanıma sundu. Tek tuşla sınırsız uygulama

Google yaptırımlarının ardından AppGallery  mağazasını tanıtan Huawei, şimdi de yeni arama motoru Petal Search uygulamasını kullanıma sundu.
Huawei yeni arama motoru Petal Search kullanıma sundu. Tek tuşla sınırsız uygulama

Çinli teknoloji devi Huawei, bildiğiniz üzere geçtiğimiz yıllardan beri ABD yaptırımları ile uğraşıyor. Google hizmetleri gibi birçok uygulamadan mahrum olan bu şirket, alternatif olarak kendi işletim sistemi HongMeng ve HMS adında da bir mobil servis hizmetlerini geliştirmeye başladı. Ardından Çinli üretici, Google Play  uygulama mağazasının alternatifi olarak AppGallery adında bir uygulama mağazasını kullanıma sundu. Bu mağaza kullanıcılara, Google Play Store‘de yer alan neredeyse tüm uygulamaları yüklemelerine olanak tanıyor. Sadece bununla da kalmıyor. Huawei, tüm bunlara ek olarak bugün, bir de Petal Search adında arama motorunu piyasaya sürdü.

Petal Search, kullanıcıların tek bir dokunuşla tüm uygulamaları hızlı bir şekilde aramasını ve indirmesini sağlayan bir aracı olarak geliyor. Bu uygulama ile,  kolayca widget ekleyebilir – Telefonun ana ekranındaki uygulamaları basit ve hızlı bir şekilde arayabilirsiniz. Huawei’nin bu arama motorunu kullanıma sunmasının amacı da, kullanıcılarını tek bir tuş ile en hızlı ve en kolay şekilde milyonlarca uygulamayı indirmesini sağlamaktır.

Son olarak, Huawei Vietnam Tüketici İş Grubu Genel Müdürü Bay CHENG Jiangfei’de bu konu hakkında bazı açıklamalarda bulundu:

“Huawei, tüketicilere en modern ve ileri teknolojileri sunmak için sürekli yenilikler yapıyor. Şimdi, Petal Search uygulama arama yardımcı programı ile Huawei kullanıcıları sayısız önemli uygulamayı kolayca arayabilir, keşfedebilir ve indirebilir. ”

Editörün Yorumu:

Peki bu Petal Search, uygulamaları nereden buluyor ve indiriyor? Uygulama kaynakları neresi? Bu uygulamalara güvenebilir miyiz? Bu arama motorunun kaynağı neresi? Huawei Türkiye bu sorulara cevap verirse sizler için bu cevabı da yayınlarız…

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.