Ana sayfa » Mobil » Honor Magic 3 ekran altı kamera ile geliyor! Rüya gerçek oluyor!

Honor Magic 3 ekran altı kamera ile geliyor! Rüya gerçek oluyor!

Honor Magic 3 ekran altı kamera ile geliyor! Rüya gerçek oluyor!

Huawei’nin alt markası Honor, yeni Magic 3 ile ön kamera tarafında devrim yaratacak! Honor Magic 3 ekran altı kamera ile gelecek!

Birçok akıllı telefon üreticisinin yıllardır düşlediği, hatta bazılarının üzerinde çalışmalar düzenlediği ekran altı kamera teknoloji Honor Magic 3 ile gerçek oluyor. Öyle ki son yıllarda telefonların ön yüzünde gerçekleşen tasarımsal devrimler, ön kameralar konusunda kullanıcıları bir türlü memnun edemedi. Çentikli ekranı sevenler delikli ekranı, delikli ekranı sevenler pop-up’ları, pop-up sevenler ise damla çentikli ekranları linçlemekten kendini alıkoymazken; bu alanda büyük bir yenilik yapmak üreticiler cephesinde adeta şart oldu.

Bu doğrultuda çalışan şirketler ise ilk somut bilgiyi Haziran ayının ikinci haftasında karşımıza çıkardı. 8 Haziran tarihinde VisionOX‘in yaptığı açıklamalar ve 3 Haziran tarihinde Huawei’nin aldığı patent ile artık her şeyin hazır olduğu anlaşılıyordu. Ve şimdi de, Haziran ayının dördüncü haftasında gelen bilgiler Honor Magic 3’ün ekran altı kamera ile geleceğini gösterdi. Peki bu işin aslı astarı nedir?

Aslında yeterince güvenilir olmayan bir kaynak tarafından yapılan paylaşım ile gündeme gelen bu konu, yeni Honor Magic 3 cihazında ekran altı kamera olacağını belirtiyor. Bunun yanı sıra 120Hz tarama hızına sahip OLED ekran, LPDDR5 RAM, UFS3.1 depolama, Kirin 1020 yonga ve IP68 sertifikası ile geleceği iddia edilen cihaz, inceltilmiş OLED ekran ile “gizli ön kamerayı” karşımıza çıkartabilir. Özellikle Huawei’nin ekran tedarikçisi konumunda olan VisionOX‘in geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamalar ile benzerlik gösteren bu iddialar, cihazın gerçekten böyle bir teknoloji ile tanıtılabileceğini gösteriyor. Şuan için Magic 3 hakkında tüm bildiklerimizin bunlar olduğunu da belirterek rüyanın gerçek olmasını beklemeye koyulalım…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.