Ana sayfa » Güncel Teknoloji Haberleri » Apple, iOS 14 ile beraber yeni watchOS 7 sürümünü de duyurdu!!!

Apple, iOS 14 ile beraber yeni watchOS 7 sürümünü de duyurdu!!!

Apple, iOS 14 ile beraber yeni watchOS 7 sürümünü de duyurdu!!!

Apple, bugün gerçekleştirdiği  WWDC etkinliğinde, iOS 14’ün yanı sıra bir de akıllı saatler için geliştirdiği yeni watchOS 7 sürümünü de duyurdu.

Apple, merakla beklenen WWDC 2020 etkinliğini geride bıraktığımız saatlerde nihayet başlattı. ABD’li üretici bu etkinlikte  iOS 14 ve macOS Big Sur‘ın yanı sıra, aynı zamanda yenilenmiş WatchOS 7 sürümünü de duyurdu. Şimdi gelin sözü fazla uzatmadan WatchOS 7 sürümü ile gelen özelliklere bir göz atalım:

Yerel Uyku İzleme

Önce uyku takibi hakkında konuşalım. Bildiğiniz üzere uyku takibini üçüncü taraf uygulamalar sayesinde takip edebiliyorduk. Ancak Apple’ın yeni geliştirdiği WatchOS 7 sürümü  ile birlikte bu sorun tamamen ortadan kalkıyor. Bugünden itibaren uyku takibini yerel olarak kullanabileceksiniz. Saat, uyuduğunuzu anlamak için  bazı ML araçlarından yararlanacak. Bu sayede uyku esnasında gerçekleştirdiğiniz rutin hareketlerde otomatik olarak kayıt edilecek. Bunun yanı sıra ekran, uyku moduna geçirildiğinde uyku süreniz boyunca kapalı kalacaktır. Saati geri açabilmek içinde ekrana bir kez dokunmanız yeterli olacaktır.

El Yıkama Algılama

Son zamanlarda ortaya çıkan Koronavirüse karşı Apple, akıllı saatlerine yeni bir el yıkama modu ekliyor. Bu mod, siz ellerinizi yıkarken otomatik olarak devreye girecek ve  20 saniyelik bir zamanlayıcı başlatacak. Böylelikle ellerinizi de tavsiye edilen süre boyunca yıkayarak sağlığınızı en iyi şekilde korumuş olacaksınız.

Son olarak yeni watchOS sürümü, Temmuz ayında halka açık beta olarak kullanıma sunulacak ve yılın sonlarına doğru da kararlı olarak yayınlanmaya başlayacaktır.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.