Ana sayfa » PlayStation » The Last of Us Part 2 olumsuz yorumlar ile çakıldı!

The Last of Us Part 2 olumsuz yorumlar ile çakıldı!

The Last of Us Part 2 olumsuz yorumlar ile çakıldı!

PlayStation 4’ü özel oyunu The Last of Us Part 2 olumsuz yorumlar ile resmen çakıldı. 95 puan alan oyun 3.4 puan ile en kötü oyunlar arasında yer aldı.

Naughty Dog‘un merakla beklenen oyunu The Last of Us Part 2, geçtiğimiz Cuma günü resmi olarak çıkışını gerçekleştirmişti. Oyun basınının öve öve bitiremediği oyun Metacritic‘ten tam 95 puan almayı başarmıştı. En iyi ilk 5 oyun arasına giren TLoU Part II, bugün kullanıcı skoru ile resmen çakıldı.

Oyunun çıkmasının ardından oyuncular TLoU Part II’nin kullanıcı puanını 3.4‘e düşürdü. Olumsuz yorum bombardımanına tutulan oyuna herkes 1 puan verdi. Oyunun çıkmasından 2-3 saat sonra puanlamanın 1 olarak yapılması kadar saçma bir olay yok. Normal oynanışla 60 saat ve üzeri süren oyunu 1 saat oynayıp puanı düşürmek trollemekten başka bir şey değil.

Metacritic cephesi henüz bu konu hakkında bir açıklama yapmadı. Troll yorumları bir dönem temizleyeceğini açıklayan Metacritic’in bu yorumları silmesini bekliyoruz. 20 yılı aşkın bir süredir oyun oynayan biri olarak bu oyunun 1 puanla derecelendirmesi saygısızlıktan başka bir şey değil.

TLoU Part II

TLoU Part II‘de bu zamana kadar hiç bir oyunda görmediğiniz animasyonları göreceğinizi söyleyebiliriz. Ayrıca oyunun konusu ve işlenişi hiç bir oyunda yok.  Mutlaka oynamanız gereken oyunlar arasında yer alan TLoU Part II için umarız bu saygısızca verilen puanlar hakkında en kısa sürede bir aksiyon alınır.

Son olarak Türkiye’de 429 TL‘den ön siparişe sunulan oyunun fiyatının bir anda 499 TL’ye çıktığını belirtelim. Bunun sebebi ise henüz bilinmiyor. Ama dünya üzerindeki hiç bir oyununun 499 TL etmeyeceğini söyleyebiliriz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.