Ana sayfa » Mobil » Samsung daha önce hiç görülmemiş kamera patenti aldı! Devrim asıl şimdi başlıyor!

Samsung daha önce hiç görülmemiş kamera patenti aldı! Devrim asıl şimdi başlıyor!

Samsung daha önce hiç görülmemiş kamera patenti aldı! Devrim asıl şimdi başlıyor!

Samsung, diğer telefonlarda daha önce hiç görülmemiş kamera patenti aldı. Samsung, yeni patentiyle birlikte kamerada çığır açacak.

Telefon sektöründe kamera kurulumları son yıllarda dörtlü veya beşli olarak karşımıza çıkmaya başlamıştı. Ancak telefonda kameranın ne kadar çok olması demek çok iyi fotoğraf çekiyor anlamına gelmiyor. Kullanılan teknolojiler ve lensler bu konuda büyük önem taşıyor. Samsung ise bu alanda büyük bir atılıma imza atmak için kolları sıvadı. Samsung daha önce hiç görülmemiş kamera patenti aldı. Peki, bu patentle birlikte ne gibi özellikler sunulacak?

Samsung aldığı yeni patent ile kameraların dikey ve yatay eksene eğilmesi mümkün hale geliyor. 3 kamera kurulumundan 6 kamera kurulumuna kadar destek veren bu özellik sayesinde kameralar açıya göre eğimlenebilecek. Muhtemelen eğimli kameralar ana kamera uygulamasıyla kontrol edilebilecek ve kullanıcıların çekeceği fotoğrafı hangi açıda çekmek istediğine göre ayarlanabilecek.

kamera patenti

Daha önce hiç görülmemiş bu patent sayesinde kameralar içe de geçebilecek. Evet yanlış okumadınız iki lens üst üste konumlandırılıp çekilecek olan fotoğrafın hem açıcı daha doğru bir şekilde ayarlanabilecek hem de kalite konusunda seviye atlanacak.

kamera patenti

Patent ile ayrıca, kameraların içe doğru yatırılabileceğini ve bu da Samsung’un Pano-Bokeh olarak adlandırdığı bir özelliği kullanıma sunacağı ortaya çıktı. Pano-Bokeh özelliği temel olarak, ön plandaki obje odaktayken arka planın bokeh efektine sahip olduğu panoramik bir çekim olacak.

Samsung’un şimdilik bu patentini hangi telefonunda kullanacağı bilinmiyor. Muhtemelen bu patent üzerinde uzun yıllar çalışılacak ve en erken 2022 yılında bu patente sahip Galaxy modelleri göreceğiz. Sizce bu patentle birlikte telefon kameralarında çağ atlanır mı?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.