Ana sayfa » Mobiroller » PlayStation 5 fabrikada ortaya çıktı! Gerçekten bu kadar büyük mü olacak?

PlayStation 5 fabrikada ortaya çıktı! Gerçekten bu kadar büyük mü olacak?

PlayStation 5 fabrikada ortaya çıktı! Gerçekten bu kadar büyük mü olacak?

Yeni nesil PlayStation 5 bugün çok ilginç bir şekilde görüldü. Ürün fabrikadaki mühendislerin elinde görüldü. Ya onlar küçük ya da PS5 çooook büyük…

Sony, bazı konularda dünyanın en iyisiyken bazı konularda ise bir türlü başarılı olamayı başaramadı. Akıllı telefon pazarında inanılmaz bir başarısızlık ortaya koyarken neredeyse tüm mobil pazara tek başına kamera sensörü üretiyor. Televizyon tarafında büyük başarısızlık ve büyük hayal kırıklığı yaşarken oyun konsolu tarafında en yakın rakibini her alanda dörde katlamış durumda. Geçtiğimiz hafta duyurulan PlayStation 5 ise oyun dünyasında büyük bir devrim yaratacak gibi görünüyor.

Geçtiğimiz hafta resmen tanıtılan ve tasarım tarafında oldukça farklı bir oyun konsolu olan yeni nesil PlayStation 5‘in bugün çok ilginç bir görseli sızdı. Japonya‘daki fabrikada ortaya çıkan yeni nesil konsol fabrikadaki mühendisler tarafından sergilendi.

Fabrikada ortaya çıkan yeni nesil konsol ile bir önceki nesil PlayStation 4‘ü ölçekleyerek yan yana koyduğumuzda ise aradaki büyüklük farkını net bir şekilde görebiliyorsunuz. Bu sefer oldukça büyük bir oyun konsolu ile birlikteyiz. Bunun sebebi ise PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro‘da bulunan ısıtma ve gürültü seviyeleri ile ilgili sorunlardan kurtulmak. Zira bu konuda kullanıcılar uzun süre şikayet etmişti.

İşte tüm bunları aşmak için Sony mühendisleri oldukça önemli bir çalışma yürüttü ve bundan dolayı da ancak büyük bir konsol ile bu sorunu aşabileceklerini anladıkları için PlayStation 5 bu kadar büyük oldu.

Büyük olsun da bizim olsun… Sizce de öyle değil mi?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.