Ana sayfa » Mobil » Huawei P40 Pro, 10X yakınlaştırma testinde Samsung K Zoom’u resmen şamar oğlana çevirdi!!!

Huawei P40 Pro, 10X yakınlaştırma testinde Samsung K Zoom’u resmen şamar oğlana çevirdi!!!

Huawei P40 Pro, 10X yakınlaştırma testinde Samsung K Zoom’u resmen şamar oğlana çevirdi!!!

Huawei’nin en güçlü telefonlarından biri olan P40 Pro, kamera testlerinde Samsung K Zoom’a resmen ders verecek bir performans sergiledi.

Çinli teknoloji devi Huawei, bildiğiniz üzere geçtiğimiz aylarda yeni amiral gemileri P40 serisini piyasaya sürdü. Bu cihazlar gerek performans, gerek tasarım, gerekse kameraları ile kullanıcıları kendine hayran bırakmayı başardı. Bugün Çinli bir Blogger, P40 Pro ‘nun iddialı özelliklere sahip kamerasını, Samsung K Zoom dijital kamera ile karşılaştırdı. Sonuç ne mi? Çok şaşıracaksınız…

Yukarıdaki görsele detaylı bakacak olursanız, P40Pro ile çekilen fotoğrafta, çatı ve yuvarlak kısım daha koyu ve yeşilimsi bir renge sahip. Samsung K ZOOM tarafından çekilen fotoğrafta ise,  çatının rengi daha açık ve yuvarlak bölme de daha mavimsi bir renge sahip

Bu açık havada çekilen fotoğrafta ise,  P40 Pro ve Samsung K ZOOM arasındaki farkı açıkça görebilirsiniz. P40 Pro, cismin üzerindeki kırmızı alanı daha parlak, ve yeşil kısım da daha canlı göstermektedir.  K ZOOM tarafından çekilen fotoğrafta ise, pozlama karanlık, kırmızı kısım siyah, ve yeşil kısım da dahi mavi.

Yukarıda yer alan hedef tahtalarında, P40 Pro açık arayla K Zoom‘u geçmeyi başarıyor. P40 Pro tarafından çekilen bu fotoğraf, hedef üzerindeki mavi  rengi daha açık gösterirken, K Zoom tarafından çekilen fotoğrafta ise mavimsi rengin daha koyu olduğunu görebiliyoruz. Buna ek olarak ahşap kısımın da kontrastı P40 Pro da daha sarımsı bir renge sahipken, K Zoom‘da ise daha açık ve loş bir renge sahip.

Bu resimde ise P40 Pro ve K  Zoom arasındaki farkı açık bir şekilde anlayabilirsiniz. Gördüğünüz gibi P40 Pro ile çekilen resimde atın rengi daha sarımsı iken, K Zoom ile çekilen görüntüde ise daha beyazımsı bir detay  ortaya çıkıyor. Burada da P40 Pro‘nun pozlamasının, K Zoom‘dan ne kadar iyi olduğunu anlayabiliyorsunuz.

Ve son olarak yukarıdaki yat resimleri karşılaştırılıyor. Görmüş olduğunuz bu resimde P40 Pro, yatın rengini daha net ve siyahımsı gösterirken,  K ZOOM tarafından çekilen fotoğrafta ise  yatın yüzey rengi çok açık bir renge sahiptir.

Genel olarak her iki cihazında 10X Zoom performansı oldukça başarılı işler sergiliyor. Ancak Huawei’nin, P40 Pro modeli tüm resimlerde Samsun’un dijital kamerasını geçmeyi başarıyor.

Peki sizler bu karşılaşma için neler düşünüyorsunuz? Akıllı telefonlar artık dijital kameraların yerini alabilecek mi? Yorumlarda belirtiniz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.