Ana sayfa » Mobil » Galaxy Tab S7 ve Galaxy Tab S7+ göründü! Performans canavarları

Galaxy Tab S7 ve Galaxy Tab S7+ göründü! Performans canavarları

Galaxy Tab S7 ve Galaxy Tab S7+ göründü! Performans canavarları

Samsung tablet pazarında daha da agresifleşmeye başlıyor. Bugün Galaxy Tab S7 ve Galaxy Tab S7+ ile ilgili bilgiler ortaya çıktı…

Android amiral gemisi tablet pazarında tek başına ilerleyen Samsung bu noktada en iyiyi ortaya koymak adına ciddi bir uğraşı veriyor. Ülkemizde de satışa sunulan Galaxy Tab S6 serisi büyük ilgi gördü. Bu ilgiden sonra Samsung‘un Galaxy Tab S7 ve Tab S7+ üzerinde çalıştığını duyurdu.

Bugün de her iki tabletin Geekbench 5 skorları yayınlandı. Sonuçlara baktığımızda Tab S7‘nin  Tab S7+ modelinden güçsüz olmayacağını da anlamış bulunuyoruz. SM-T870 ve SM-T976B model numaraları ile karşımıza çıkan yeni tabletlerin Snapdragon 865 yonga seti ile geleceğini de sonuçlardan anlamış bulunuyoruz. Bununla birlikte Android 10 işletim sistemi ve 6GB RAM gücü de tablete eşlik edecek.

Tab S7 11 inç ekran boyutuna sahipken Tab S7+ modelinin de 12,4 inç ekran boyutuna sahip olacağını görüyoruz. Çözünürlük tarafında ise henüz net bir bilgi olmasa da ekran tarama hızının 120Hz seviyelerine çıkacağını ve bu noktada da dünyada bir ilk olacağını belirtelim.

Tab S7 serisi tekli çekirdekten 4509 puan kazandı ve tüm çekirdekler kullanıldığında sonuç 12945 puan aldı. Tab S7+ise tekli çekirdekten 4277 ve çoklu çekirdekten de 13286 puan almıştı. Yani Tab S7 serisi hem kendisi hem de Plus modeli ile en güçlü Android tablet olmak için gün sayıyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.