Ana sayfa » Mobil » Samsung Galaxy Watch 3 kanlı canlı göründü! Biraz değişseydi be!

Samsung Galaxy Watch 3 kanlı canlı göründü! Biraz değişseydi be!

Samsung Galaxy Watch 3 kanlı canlı göründü! Biraz değişseydi be!

Bir süredir haberlerini yaptığımız Galaxy Watch 3 bugün resmen ortaya çıktı. Peki yeni nesil akıllı saat bize ne sunacak? İşte detaylar…

Samsung‘un Galaxy Watch 2 ile ilgili sorunu bize biraz Galaxy Note 7 modelini hatırlattı. Zira Samsung Galaxy Watch serisinden sonra birçok model ortaya koydu (Active – Sport) ama Galaxy Watch 2 tanıtımını gerçekleştirmedi. Artık Galaxy Watch 2 için geç kalındığını düşünen ve bizde de böyle olan bu durumu düzeltmek için Samsung Galaxy Watch 3 ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Açıkçası bu akıllı saatten beklentimiz çok fazla. Zira yaşana pandemi sonrasında akıllı saatlerden kullanıcıların beklentileri de büyük ölçüde değişti. Artık akılı saatlerin tansiyon ve ateş ölçme özelliklerinin olması aranan en önemli detaylardan birisi. Bildiğiniz üzere Galaxy Watch serisinde tansiyon ile ilgili bir sensör vardı ama üçüncü parti yazılımlar ile bu çalışıyordu. Umarız Samsung bu sefer bu durumu düzeltebilir. Bugün ise Galaxy Watch 3’e ait olduğu iddia edilen bir görsel paylaşıldı.

Ortaya çıkan bilgilere göre yeni nesil akıllı saatte 1 GB RAM ve 8 GB hafıza bulunacak, Tizen 5.5 işletim sistemi ile gelecek saat su geçirmez ve darbeye dayanıklı olacak. Amerikan askeri standardı MIL-STD-810G‘nin yanı sıra IP68 koruma sertifikası olacağını da belirtelim.

GPS ve LTE modüllerinin farklı farklı pazarlarda satışa sunulması bekleniyor. Saat, kalp atış hızını ve kan basıncını takip edebilecek ve bir elektrokardiyogram ile gelecek. Ateş ölçme tarafında ise halen bir bilinmezlik söz konusu.

Ağustos ayında yapılacak olan Samsung Galaxy Note 20 lansmanında Galaxy Watch 3 serisinin tanıtılması bekleniyor. 

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.