Ana sayfa » Mobil » Samsung Galaxy M41 iptal! Yeni güzide model Galaxy M51!

Samsung Galaxy M41 iptal! Yeni güzide model Galaxy M51!

Samsung Galaxy M41 iptal! Yeni güzide model Galaxy M51!

Samsung cephesinde bir ilki gerçekleştireceği söylenen Galaxy M41, Samsung-CSOT anlaşmazlığı neticesinde rafa kaldırıldı! Galaxy M41 yerine Galaxy M51 gelebilir!

Geçtiğimiz günlerde Samsung cephesinde bir ilk olarak lanse ettiğimiz ve uygun fiyatla tanıtılacağını söylediğimiz Galaxy M41, bugün gelen sızıntılar neticesinde farklı bir boyut kazandı. Öyle ki Güney Kore merkezli şirketin ilk kez kendi üretimi olmayan OLED panelleri yeni cihazında kullanmak istemesi, CSOT ve BOE gibi panel üreticileri ile masaya oturmasına da olanak sağlamıştı. Peki Samsung-China Star Optoelectronics Technology (CSOT) iş birliği başlamadan bitti mi? Galaxy M51 nereden çıktı? Gelin bir bakalım…

Galaxy M41

Galaxy M41

15 Haziran itibariyle yapılan birçok iddia, Samsung’un maliyeti düşürmek amacıyla yeni cihazında Samsung Display üretimi panelleri değil, CSOT üretimi panelleri kullanacağını, bu sayede de Galaxy M41 ve sonrasında daha uygun modelleri pazara sunacağını belirtmişti. Ancak bugün gelen bilgiler, CSOT’un Samsung standartlarını karşılayamadığını, bu sebepten ötürü Galaxy M41’in rafa kaldırıldığını gösteriyor.

Galaxy M41

Galaxy M41

Aynı zamanda yapılan diğer iddialar, şirketin Galaxy M41’i rafa kaldırması sonrası Galaxy M51‘i pazara sunabileceği yönünde gelişiyor. Galaxy M51 ise Samsung’un orta segmentte başarı sağlayan Galaxy A51 modeline benziyor. Aynı zamanda bu cihazda ekranları CSOT mu, BOE mi yoksa Samsung Display mi üretecek? Henüz bilinmiyor; ancak söylentiler, Galaxy M41’de standartları karşılayamayan CSOT’un Galaxy M51’de de karşılayamayacağı yönünde…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.