Ana sayfa » Mobil » Galaxy Note 20 Apple’a yarayacak! Tim Cook ellerini ovuşturmaya başladı bile!

Galaxy Note 20 Apple’a yarayacak! Tim Cook ellerini ovuşturmaya başladı bile!

Galaxy Note 20 Apple’a yarayacak! Tim Cook ellerini ovuşturmaya başladı bile!

Samsung’un Galaxy Note 20 modellerinde kullanacağı teknolojilerin patentinin Apple’da olduğu ortaya çıktı. Tim Cook’un şu an ellerini ovuşturmaya başladı.

Samsung‘un Ağustos ayında tanıtacağı Galaxy Note 20 ailesi için geri sayım başladı. Aylar öncesinden bu modellerde kullanılacak olan LTPO ekran teknolojisi resmi olarak açıklanmıştı. 120 Hz tazelemeli QHD+ çözünürlüğünde bir deneyim sunacak olan bu ekran, LTPO sayesinde yüzde 15 ila yüzde 25 arasında enerji tasarrufu da sağlayacak.

Bugün ise Samsung’un LTPO teknolojinin farklı bir şekilde isimlendireceği ortaya çıktı. Bildiğiniz gibi LTPO teknolojisi ilk olarak Apple Watch Series 4‘te kullanılmıştı. Apple’a ait olan LTPO patenti yüzünden, Samsung rakibine güzel bir telif ödeyecek.

Samsung bu LTPO teknolojisini TFT ile harmanlayacak ve karşımıza HOP adı verdiği teknoloji ile çıkacak. TFT panelin yenilemeni hızını dinamik olarak değiştirmeye yarayan bu teknoloji ile daha fazla batarya tasarrufu yapılabilecek.

Galaxy Note 20

Note 20 ailesinde HOP adını taşıyacak olan bu teknolojiyi görmek için 5 Ağustos 2020 tarihini beklemeniz gerekiyor. Galaxy Unpacked etinliğinde Note20’nin yanı sıra katlanabilir yeni telefonu Galaxy Fold 2′yi de tanıtacak olan Samsung, bu modellerde Exynos 995 yonga setine yer verecek.

Bazı ülkelerde ise Note20 ailesinde Qualcomm’un Snapdragon 865 Plus yonga seti bulunacak. Note20, Note20 Plus ve Note20 Ultra olarak isimlendirilecek olan bu ailede 8 GB RAM ve 12 GB RAM seçenekleri yer alacak. Samsung’un bir sürpriz yapıp Ultra modelde 16 GB RAM kullanma ihtimalinin de olduğunu belirtelim.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.