Ana sayfa » Güncel Teknoloji Haberleri » Boston Dynamics robotları satışta! En son kaça olur patron?

Boston Dynamics robotları satışta! En son kaça olur patron?

Boston Dynamics robotları satışta! En son kaça olur patron?

Boston Dynamics robotları nihayet satışta. Peki fiyatlar ne? En son kaça bırakırlar? Pazarlaık var mı? Neden şimdi satılıyor? Plan ne?

Boston Dynamics adını mutlaka duymuşsunuzdur. MIT (Massachusetts Institute of Technology) tarafından oluşturulan bu şirket daha sonra Google‘ın ilgisini çekti ve Sergei Brin ile Andy Rubin bu şirketi satın almaya karar verdi. İşte bu noktadan sonra da çok şey değişti. Zira hiçbir geliri olmayan bir Ar-Ge şirketinin başına talip kuşu kondu.

Google kendi teknolojisi ve parası ile bu işe öylesine bir yatırım yaptı ki; Boston Dynamics‘in robotları kısa süre içinde büyük bir değişim yaşadı. Bu robotlardan en sevileni Famous Spot Robos ise bugün şirket tarafından satılmaya başladı. Peki fiyat ne?

Boston Dynamics Famous Spot Robos fiyatı ne?

Bu robot için belirlenen fiyat 74.500 dolar oldu. Bugün bu robot için ön sipariş verebiliyorsunuz. 1.000 dolar para yatırmanız ve bu robotu satın almak veya kiralamak için Boston Dynamics’in satış ekibi ile birebir iletişime geçmeniz gerekiyor.

İyi de bu robot ne işe yarayacak?

Açıkçası bu ürünü alacak olan kişilerin robot geliştiricileri olması gerekiyor. Yoksa siz ya da biz bu robotu alırsak evde yanımızda gezdirmekten başka hiçbir işe yaramaz ama dünya üzerinde robot geliştiricileri var ve ülkemizde de özellikle üniversiteler bu konuda oldukça önemli çalışmalara imza atıyor. Bu robotun satılması gerçekten de bir satılma mı? Yoksa Google, insanların bu ürün ile neler yapabileceğini mi görmek istiyor? Sizce Google bu robotların içine bir “off” düğmesi koymuş mudur?

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.