Mobil Haziran 16, 2020 17:00

OnePlus Nord diyeceksiniz! Lite’mış Z’miş değil!!!

Bir süredir adını OnePlus 8 lite ve OnePlus Z olarak adlandırdığımız OnePlus Nord bugün özellikleri ile karşımıza çıktı. Yeni bir şey geliyor!
OnePlus Nord diyeceksiniz! Lite’mış Z’miş değil!!!

Yaşanan pandemiden sonra akıllı telefon pazarında amiral gemisi modeller yerine orta üst segment telefonların tercih edilemeye başladığını görüyoruz. Üreticiler amiral gemisi modelleri geliştirmeye devam etse de kullanıcıların son dönemde Galaxy Note 10 lite, OPPO Reno 3 Pro, Xiaomi Mi Note 10 Pro gibi modellere yönelmeye başladıklarını görüyoruz. OnePlus da bu efekti gördüğü için OnePlus Nord adında bir orta üst segment telefon geliştiriyor.

Bir süredir adını OnePlus 8 lite ve OnePlus Z olarak adlandırdığımız telefonun isminin Nord olacağı bugün resmen açıklandı. OnePlus yeni telefonu ile orta üst segment pazarını hedeflerken yonga seti tarafında da Snapdragon 765 kullanacak. Ekran tarafında ise Reno 3 Pro gibi edge ekranlar yerine 6,4 inç boyutunda düz OLED bir panel kullanacak. 90 Hz tarama hızına da sahip olacak bu ekran günümüz orta üst segment telefonların tüm ihtiyaçlarını karşılayacak gibi görünüyor.

OnePlus Z

Gelen bilgilere göre telefonda 5G desteği de bulunacak. 128GB Hafıza ve 8GB RAM gücüne sahip olacak telefonun tek bir seçenek ile satışa sunulacağı da gelen bilgiler arasında. Kamera tarafında ise dörtlü bir kamera kullanılacak. 48 megapiksel ana, 16 megapiksel geniş açı, 2 megapiksel makro ve bir kamera daha telefona eşlik edecek. Bazı kaynaklar dördüncü kameranın telefoto lens olacağını söylese de bize sorarsanız 2 megapiksel derinlik sensörü telefona eşlik edecek.

Warp Charge hızlı şarj teknolojisini destekleyen 4.000 mAh pil ile donatılan OnePlus Nord‘un fiyatının ise kısa süre açıklanacağını ve fiyatın da 300 dolar ile 400 dolar seviyelerinde olacağını tahmin ediyoruz.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.