Ana sayfa » Mobil » Asus ROG Phone 3 Antutu rekorlarını alt üst etti! (Snapdragon 865+)

Asus ROG Phone 3 Antutu rekorlarını alt üst etti! (Snapdragon 865+)

Asus ROG Phone 3 Antutu rekorlarını alt üst etti! (Snapdragon 865+)

Bugün ortaya çıkan bir görsele göre Asus ROG Phone 3 Antutu test sonucu ile rekorları alt üst etti. Snapdragon 865+ yonga setinin performansını da gördük!

Bir süredir akıllı telefon pazarında Antutu benchmarkları ile ilgili söylentiler ortada dolaşıyor ve bildiğiniz gibi Antutu uygulaması da bu söylentiler çerçevesinde Google Play Store uygulamasından kaldırıldı. Zira üreticilerin bu testi istediği gibi manipüle edebildikleri ortaya çıktı. Bu söylentiler devam ederken kısa süre içinde tanıtılması beklenen ve dünyanın ilk Snapdragon 865+ yonga setine sahip olacağı belirtilen Asus ROG Phone 3 Antutu testi yayınlandı.

Biz OPPO Find X2 serisi ile daha önceden 603 b in puanın üzerinde bir skora imza atmıştık ve OPPO Find X2 Pro’da bu listenin en tepesinde yer alan bir modeldi. Görünen o ki; bu listede değişiklik olacak. Zira Asus ROG Phone 3 serisine ait olduğu iddia edilen bir görsel bugün resmen paylaşıldı.

Görüldüğü üzere telefon yapılan Antutu testinden 646 bin puanın üzerinde alıyor. Asına bakarsanız biz Snapdragon 865+ yonga setinin performans tarafında sadece %8 civarlarında bir fark yaratacağını beklemiyorduk. Biz Snapdragon 865+ yonga seti ile birlikte Antutu sonuçlarının 700 bin puanların üzerine çıkacağını öngörüyorduk ama öyle olmadı. Zira bildiğiniz üzere Snapdragon 865 yonga setinin saat hızı 2,84 GHz iken testte kullanılan yonga setinin çekirdek frekansının 3,09 GHz olduğunu görüyoruz. Yani bize göre performans yeterli gelmedi…

Takdir edersiniz ki telefon test telefonu ve bu sonuç belki önümüzdeki günlerde biraz daha artış gösterebilir.

Belki Asus Türkiye, bu sefer bu telefonu ülkemiz pazarında satışa sunmayı becerebilir…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.