Mobil Haziran 14, 2020 14:00

Instagram, hikayeler kısmında yepyeni bir tasarıma geçiyor. İşte bunu seveceksiniz!

Sosyal platformun en popüler uygulamalarından biri olan Instagram,hikayeler kısmı için yepyeni bir tasarıma geçiyor. Tek ekranda iki hikaye dönemi resmen başlıyor.
Instagram, hikayeler kısmında yepyeni bir tasarıma geçiyor. İşte bunu seveceksiniz!

Günümüz teknolojisinin şüphesiz bizlere getirdiği en güzel şey sosyal medya platformu olmuştur. Bunların arasından en çok kullanılan Instagram, her geçen gün uygulamalarına getirdiği yenilikler ile kullanıcıları adeta kendine bağladı. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz yıllarda Snapchat‘ta bulunan hikayeler özelliği Instagram için de geldi. Bu özellik ilk başlarda herkese tuhaf gelse de, sonradan uygulamanın en çok kullanılan  işlevlerinden biri oldu. Hikayeler özelliğinin asıl amacı, yaşadığınız bir  anı paylaşıp 24 saat boyunca profilinizde kalmasını sağlamaktır. Ancak, bunu öne çıkartarak da sürekli olarak profilinizde saklayabilirsiniz.

Bir süredir hikayeler bölümünü yeni bir tasarıma geçirecek olan Instagram, bu özellikleri bugün test etmeye resmen başladı. Artık yeni güncelleme ile  hikayeler kısmı tek bir ekranda iki kat olarak görünebilecek.

Önümüzdeki günlerde hikayeler kısmı, tıpkı yukarıdaki gibi iki katlı olarak görünecek. Hem bu sayede arkadaşlarınızın paylaştığı anıları da gözünüzden kaçırmamış olacaksınız.

Bildiğiniz üzere akıllı telefon dünyasında, yeni cihazlar artık büyük boyutlar ile birlikte geliyor. Instagram‘ın bu özellikteki amacı da büyük olan bu ekranlara daha fazla içerik eklemek olsa gerek. Aslına bakarsanız bu düşünce oldukça yararlı olacak gibi.

Peki sizler hikayeler kısmının yeni tasarımını beğendiniz mi? Yorumlarda bizle paylaşın.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.