Ana sayfa » Mobil » Apple, iPhone 12’nin ekran tedarikçilerini belirliyor!!! İkisini de dene tarafını seç.

Apple, iPhone 12’nin ekran tedarikçilerini belirliyor!!! İkisini de dene tarafını seç.

Apple, iPhone 12’nin ekran tedarikçilerini belirliyor!!! İkisini de dene tarafını seç.

Apple, yaklaşan iPhone 12’lerin ekran tedarikçileri ile ilgili çok önemli bir karar alıyor. Samsung ve BOE derin bir rekabet içerisine girecek.

Bildiğiniz üzere merakla beklenen iPhone 12 serisi önümüzdeki aylarda resmi olarak piyasaya sürülecek. Cihazların seri üretim tarihi yaklaştıkça, Apple‘ın işleri de bir hayli zorlaşıyor. Çünkü iPhone 12 serisinde OLED ekrana yer verecek olan Apple, ilk aşamadaki tercihini hangi ekran üreticisi ile yapacağına dair henüz net bir karar vermiş değil. Ancak yabancı kaynaklardan aldığımız bilgilere göre ABD’li şirket ilk aşamada Samsung‘un ekranlarını kullanacak.

Daha önceki sızıntılara göre Samsung, iPhone 12‘lerin ekran panelinin sadece % 80‘ini üretecekti. Geriye kalanlarını ise BOE’ye bırakacaktı. Ancak Çinli bir teknoloji sitesi, BOE‘nin bir ekran testinden geçeceğini söylüyor. Eğer bu testleri başarıyla geçerse ekranları ancak öyle üretebilecek. Aksi taktirde Apple, bu görev için ya yeni bir tedarikçi arayacak ya da yoluna sadece Samsung ile devam edecek. Bunu da zaman belirleyecek.

Bazı iddialara göre iPhone 12 serisinin tamamı A14 işlemcilerle donatılacak ve 120Hz yenileme hızına sahip ekranlarla gelecek. Ayrıca bu cihazlar, Farklı ekran boyutlarının yanı sıra, bellek bakımından da farklı kapasiteler  ile karşımıza çıkacak. Örneğin, 5.4 ve 6.1 inç başlangıç sürümleri,  4GB RAM ve 256GB dahili hafızaya sahip olabilir. Buna ek olarak,   6,1 ve 6,7 inçlik modellerin ise, 6GB RAM ve 512GB dahili hafıza ile gelmesi bekleniyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.