Mobil Haziran 12, 2020 20:00

Arkada 6 kameralı önde ise kamerasız TCL yeni patenti ile ortaya çıktı!

Bugün bir anda karşımıza çıkan TCL patent görselleri Çinli üreticinin yakında bir bomba patlatacağını da resmen göstermiş oldu.
Arkada 6 kameralı önde ise kamerasız TCL yeni patenti ile ortaya çıktı!

Akıllı telefon pazarında şehit efsanelerinden birisi olan ekran altı kamera donanımı geçtiğimiz yıl tam da bugünlerde OPPO tarafından tanıtıldı. Geçen bir yıl içinde henüz hiçbir üretici bu konuda gerçekçi bir adım atabilmiş değil. Bazı ürünler ortaya çıksa da henüz bu özellik bizler tarafından gerçek dünyada kullanılabilmiş değil. TCL patent tarafında bugün öyle bir şekilde karşımıza çıktı ki; hepimizi şaşırttı.

Zira bugün Çin Devlet Fikri Mülkiyet Ofisi’nden (CNIPA) alınan yeni patent ile TCL‘in böyle bir telefon üzerinde çalıştığı da resmen ortaya çıktı. Biz bu noktada ilk üreticinin Vivo ya da OPPO olacağını bekliyorduk ama BlackBerry ve Alcatel markalarını altında bulunduran TCL‘in böyle bir telefon üzerinde çalıştığı da resmileşti.

TCL patent tarafında çok agresif

Görsele baktığımızda şelale ekranlı, arkada iki ana ve 4 yardımcı kameradan oluşan tasarıma sahip bir telefon ile karşılaşıyoruz. Telefon bu şekliyle oldukça farklı görünse de arkadaki 6 kamera tam olarak ne işe yarayacak bu konuda maalesef Çinli kaynaklar bir bilgi vermiyor.

TCL, Android ekosisteminde oldukça önemli işlere imza atarken ülkemiz pazarında da güçlenmeye çalışıyor ama biz yayın olarak bu markayı tam olarak tanıyamıyoruz. Umarız daha geniş pazarlarda marka temsil edilebilir ve daha fazla kişiye ulaşılır.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.