Ana sayfa » Mobil » LG Velvet 4G geliyor! Eski teknoloji, eski LG…

LG Velvet 4G geliyor! Eski teknoloji, eski LG…

LG Velvet 4G geliyor! Eski teknoloji, eski LG…

Güney Kore’nin en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan LG, yeni Velvet 4G cihazı ile GeekBench testlerinde boy gösterdi. LG hala aynı…

Bir zamanlar akıllı telefon sektörüne yön veren Güney Kore merkezli LG, son yıllardaki düşüşü durdurup eski günlerine dönmeyi düşleyerek yeni cihazlarını pazara sunuyor. Son olarak geçtiğimiz ay Velvet 5G modelini pazara sunan şirket, adeta “Nasıl satamayız challenge” yaparak kendini pazardan uzaklaşıyor. Öyle ki Velvet 5G cihazını Snapdragon 765G yongasıyla birlikte tam 735 dolardan satışa çıkartan LG, bu kez de Velvet 4G ile pazarın nabzını yoklayacak.

Geçtiğimiz ay donanım olarak orta segment, fiyat olarak üst segment bir cihaz olarak karşımıza çıkan Velvet 5G’den beklediği sonuçları alamayan LG, şimdi de 2018’in amiral gemilerine güç veren Snapdragon 845 yongasını Velvet 4G’ye entegre edecek. Bu da şirketin işine fazlasıyla yarayacak. Çünkü eski ve bir o kadar da güçlü bir işlemci olan Snapdragon 845, güncel cihazlarda karşımıza çıkmıyor. “E çıkmasın kardeşim, LG’nin ne işine yarayacak bu durum?” diyebilirsiniz. Hemen açıklayalım. Snapdragon 845 güncel cihazlarda yer almadığı için LG’nin satın alımları oldukça uygun bir fiyatta olacak. Yani LG bu işlemciyi çok uyguna alacak ve Velvet 4G’yi daha uygun bir şekilde pazara sunacak.

LG Velvet 4G

GeekBench testlerinde de Snapdragon 845 yongası, Android 10 işletim sistemi ve 6GB RAM kapasitesi ile karşımıza çıkan LG Velvet 4G, aldığı puanlarla dikkat çekti. Öyle ki tek çekirdekli performans testinde 440 puan, çok çekirdekli performans testinde ise 2090 puan alan cihaz, uygun fiyatı ile LG’nin elini güçlendirmeye çalışacak…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.