Ana sayfa » Samsung » Galaxy S21 ekranını kim üretecek? İş başa düştü yine…

Galaxy S21 ekranını kim üretecek? İş başa düştü yine…

Galaxy S21 ekranını kim üretecek? İş başa düştü yine…

Samsung’un 2021 yılı amiral gemisi modeli Galaxy S21 için detaylar gelmeye başladı. İlk detay telefonun ekranına ilişkin. 

Samsung‘un Galaxy S10‘dan bir anda Galaxy S20‘ye atlaması ile isimlendirme politikasında 10’ar 10’ar atlanacağının sinyallerini vermişti. Ancak Samsung, rakibi Huawei gibi 10-10 atlamak yerine 2021 yılında yoluna Galaxy S21 ismi ile devam edecek gibi görünüyor. Bugün ise Samsung’un yeni amiral gemisi modeli hakkında ilk detaylar geldi.

Bildiğiniz gibi telefon üreticileri bazı parçalarını maliyeti ve iş yükünü düşürmek için farklı firmalar ile anlaşıyor. Örneğin, Apple, ekran konusunda Samsung‘u tercih ediyor. Samsung da kendi söküğünü kendi dikip ekranlarını kendisi üretiyor.

Ancak Güney Koreli firma iş yükünü azaltmak için OLED panel üreticisi BOE firması ile görüşmelere başlamıştı. Ancak bugün gelen bilgilere göre; maalesef ki BOE’nin standartları karşılayamadığı bu yüzden Samsung ile çalışamayacağı ortaya çıktı.

Apple da zamanında iPhone 11 Pro modellerinin ekran üretimi konusunda BOE ile anlaşmış ancak BOE yine standartları tutturamamıştı. Üst segment için pek uygun bir firma olmayan BOE, bu yüzden pazar payını direkt olarak Samsung‘a kaptırmıştı. Şu an iPhone 11 Pro modellerinin ekranlarının yüzde 80‘i Samsung tarafından üretiliyor. Ancak iPhone 12 ile Samsung’a bir ortak daha gelecek. LG ile anlaşan Apple, iPhone 12’lerin ekranının bir kısmını LG’ye yaptıracak.

Galaxy S21

Gücünü Qualcomm’un Snapdragon 875 yonga setinden ve 8 GB RAM‘den alması beklenen Samsung’un yeni amiral gemisi, bakalım bizlere kamera bölümünde ne gibi yenilikler sunacak. Şimdilik S21 hakkında konuşmak için erken. Detaylar geldikçe sizlerle paylaşıyor olacağız.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.