Ana sayfa » Mobil » Xiaomi yeni patentini aldı! Yepyeni bir pop-up kamera düzeni!

Xiaomi yeni patentini aldı! Yepyeni bir pop-up kamera düzeni!

Xiaomi yeni patentini aldı! Yepyeni bir pop-up kamera düzeni!

2018 yılında hayatımıza giren ve birçok kez tartışmalara konu olan pop-up kameralar, Xiaomi’nin patenti ile tekrar gündemde! İşte Xiaomi ve yeni patenti!

Her geçen gün farklı farklı patentler ile gündeme gelen teknoloji devi Xiaomi, bu patentlere bir yenisini daha ekledi. İlk zamanlar herkesin hayranlık ile baktığı; ancak bir süre sonra gerek maliyet gerekse sağlamlık konusunda şirketleri derin düşüncelere iten pop-up kamera sistemini kendince düzenleyen şirket, yeni bir tasarım oluşturarak pazara pop-up’ların ölmediğini göstermek istiyor. Peki pop-up kameralar bu kez kalıcı olarak hayatımıza girebilecek mi?

Aldığı patent ile arka kamerayı ön kamera ile bütünleştiren bir tasarımı karşımıza çıkaran Xiaomi, dikkat çekici bir pop-up kamera sistemini pazara sunacak. 2018‘den beri hayatımızda var olan; ancak zamanla yerini delikli ekranlara bırakan, son dönemde ise ekran altı kamera teknolojisine yenilmesi beklenen pop-up kameralar, Xiaomi’nin yeni tasarımı ile oldukça sağlam ve estetik bir görüntü sunuyor. Kamera kullanılmadığında ise arka kamera ile aynı platforma konumlandırılmış yuvasına giriyor, bu sayede ekran tam anlamıyla çerçevesiz bir şekilde kullanmamızı sağlıyor.

Bunun dışında alt tarafta anten bantları, hoparlör, mikrofon ve Type-C portu ile dikkat çeken patent, kamera çıkıntısıyla son dönemin cihazlarından ayrılamıyor. Cihazın ses ve güç tuşları ise sağ tarafta bulunuyor. Bunların dışında bir esprisi olmayan patent, bakalım pop-up kamera sistemlerini tekrardan pazara sevdirebilecek mi?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.