Ana sayfa » Mobil » Samsung’culara üzücü haber! One UI 2.5…

Samsung’culara üzücü haber! One UI 2.5…

Samsung’culara üzücü haber! One UI 2.5…

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Samsung, yeni kullanıcı arayüzünde büyük değişiklikler yapacak! One UI 2.5 herkesi kızdıracak!

Güney Kore’li teknoloji devi Samsung, yeni arayüzünde kullanıcılarını kızdıracak bir adım atıyor. Galaxy Note 20 ve Galaxy Fold 2 ile birlikte tanıtılacak olan One UI 2.5 ile birlikte birçok insanın “Biz neden para veriyoruz abi?” demesine sebep olacak olan şirket, yeni arayüzünde uygulamalarına reklam yerleştirecek. Bu sayede kendi stok uygulamalarından dahi para kazanacak olan Samsung, görünüşe bakılırsa kullanıcılarını kendine küstürecek.

5 Ağustos tarihinde resmiyet kazanması beklenen Galaxy Fold 2 ve Galaxy Note 20, beraberinde Samsung’un yeni arayüzünü de getirecek. Bu arayüzünde de birçok yenilik ve zenginliği bizlerle buluşturacak olan şirket, One UI 2.5’i reklamlar ile dolduracak. Daha öncesinde Xiaomi‘nin kendi uygulamalarında ve arayüzünde reklam yayınlaması, birçok kullanıcının tepkisini çekmiş ve bu reklamlar bir süre sonra isteğe bağlı hale getirilmişti. Aynı zamanda insanların arasında “Ucuz etin yahnisi yavan olur!” gibi cümleler ile gündeme gelmişti.

Xiaomi’nin geçtiğimiz yıllarda uyguladığı politikayı yeni cihazlarında One UI 2.5 ile uygulayacak olan Samsung ise; gerek uygulamalara, gerekse arayüze çeşitli reklamlar yerleştirecek. Bu sayede para vererek satın aldığınız cihazınızda sanki “Free” sürüm uygulama kullanıyormuşsunuzca sinir bozucu reklamlar göreceksiniz. Bu reklamların kapatılıp kapatılamayacağı henüz bilinmezken, Samsung’un ağır linçlere maruz kalacağını söyleyebiliriz…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.