Güncel Teknoloji Haberleri Haziran 9, 2020 11:00

OnePlus TV fiyatı ile “yok artık” dedirtecek! Bu nasıl bir fiyat abi

Daha dün OPPO TV'den bahsederken bugün de OnePlus TV pazarına gireceğini duyurdu. Xiaomi'nin pastasına göz diktiler. Peki diğer Çinliler başarılı olabilir mi
OnePlus TV fiyatı ile “yok artık” dedirtecek! Bu nasıl bir fiyat abi

Akıllı telefon üreticilerinin son dönemde ilginç bir şekilde televizyon sektörüne de girdiğini görüyoruz. Bu konuda en başarılı üretici ise takdir edersiniz ki Xiaomi. Çinli üretici Xiaomi, Çin TV pazarının %48‘lik pazar payına sahip ve bu noktada rakipsiz bir konumda. Bu pastadan alt markası Redmi’nin de yararlanmasını sağlayan ve özellikle geçtiğimiz günlerde pazara sunduğu 98 inç ekran boyutundaki Redmi Max 98 ile pazarda başka bir konuma gelen Xiaomi‘yi tehdit etmek için OnePlus‘ın OnePlus TV adındaki yeni bir ürün ile karşımıza çıkması bekleniyor.

Gelen bilgilere göre OnePlus 2 Temmuz tarihinde bir lansman yapacak ve yeni televizyonlarını satışa sunacak. Televizyonun henüz özellikleri bilinmiyor ama fiyat tarafında ilk bilgiler karşımıza çıkmış bulunuyor. Buna göre OnePlus yeni nesil 32 inç boyutundaki televizyonunu 200 dolar fiyata satışa sunacak. En yüksek fiyatın ise 565 dolar olacağı da söyleniyor. Televizyonların boyutları ile ilgiliyse henüz net bir bilgi yok ama kısa süre içinde sızıntıların geleceğini öngörebiliriz.

Bildiğiniz üzere OPPO‘nun da televizyon pazarına giriş yapacağını geçtiğimiz günlerde duyurmuştuk. Anlaşılan o ki; Çinli BBK Holding bu noktada gözünü televizyon pazarına çevirmiş görünüyor. OnePlus fiyat odaklı ürünler ortaya koysa da asıl TV devriminin ise OPPO tarafından yapılması öngörülüyor. Xiaomi TV pazarında globalleşemezken OPPO‘nun bu noktada büyük bir inovasyon

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.