Mobil Haziran 9, 2020 15:00

Belki inanmayacaksınız ama OnePlus Pro (2021) ortaya çıktı! Hem de…

Bugün özellikleri ortaya çıkan OnePlus Pro (2021) modeli ile ilgili müthiş bir beklenti oluştu. Carl Pei ve arkadaşları bu sefer işi ciddiye almış...
Belki inanmayacaksınız ama OnePlus Pro (2021) ortaya çıktı! Hem de…

Çinli akıllı telefon üreticisi OnePlus son dönemde akıllı telefon pazarında bir hayli iyi işlere imza atıyor. Gerçi başı OnePlus 8 serisi ile ciddi derecede ağrıyan ve iade/değişim sürecini de başlatan OnePlus, yeşil ekran sorunu ile karşı karşıya kaldı ve bu sorunu da daha önce Huawei‘nin yatığı gibi üretici değiştirerek giderdi. Bugün ise bir süredir beklenen OnePlus Pro (2021) modelinin hem resmi hem de bilgileri sızdı.

Henüz ortada net bir şey yok ama sızıntılar OnePlus‘ın 2021 yılı içindeki planlarını da ortaya koyuyor. Telefonun en önemli özelliği ise ekranı altına gizlenmiş kamera olacak. OPPO tarafından tanıtılan bu teknoloji ilk kez OnePlus tarafından kullanılabilir. Ekran tarafında 6,7 inç boyutunda QHD+ çözünürlükte 120Hz tarama hızına sahip bir ekran bulunacak. Yonga seti tarafında ise kısa süre içinde tanıtılması beklenen Snapdragon 875 yonga seti kullanılacak.

Arka ana kamera 64 megapiksel, 16 megapiksel geniş açı ve 10X optik zoom özelliği ile birlikte önde de ekran altına gizlenmiş 16 megapiksel selfie kamerası bulunacak. 60W hem kablolu hem de kablosuz şarj desteğine sahip 5.000 mAh pil gücü telefonda bulunacak. Bununla birlikte 512GB UFS 3.1 destekli hafıza ve 12GB  RAM gücü de telefona eşlik edecek.

Bu özellikler resmen efsane bir telefonun geldiğini gösteriyor ama fiyat ne olacak? Amiral gemisi katili olarak adlandırılan OnePlus‘ın bu telefon ile birlikte fiyatı da 1.000 dolar seviyelerine çıkartacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.