Mobil Haziran 8, 2020 17:00

OnePlus Z bir kez daha sızdırıldı! Orta segment başarı getirecek mi?

Gerek Çin'de, gerekse global pazarda oldukça sevilen OnePlus, çok yakında orta segment cihazını piyasaya sürecek! Peki OnePlus Z neler vaad edecek?
OnePlus Z bir kez daha sızdırıldı! Orta segment başarı getirecek mi?

Özellikle üst seviye cihazları ve bu cihazlarda kullandığı sorunsuz yazılımı ile birçok insanın dikkatini çekmeye başaran Çin merkezli OnePlus, bundan sonra orta segmentte de adından söz ettirmek istiyor. Bu doğrultuda çalışmalarını sürdüren şirket, geçtiğimiz aylarda tanıtılan 8 serisinin ardından şimdi de orta segment Z modeli ile pazara giriş yapmak istiyor. Peki OnePlus Z bizlere neler vaad ederek geliyor? Ne zaman geliyor? Gelin bir bakalım.

Cihaz orta segmentin en popüler yongalarından biri olan Snapdragon 765G ile piyasaya sürülecek. Aynı zamanda 90Hz tazeleme hızına sahip 6.4 veya 6.5 inç büyüklüğünde AMOLED ekran ve 8GB/12GB RAM kapasitesini karşımıza çıkaracak. Depolama tarafında ise 128GB ve 256GB opsiyonlarını bizlerle buluşturacak. Bu açıdan şirketin 64GB depolama alanlı bir OnePlus Z varyantını piyasaya sürmeyecek olması akıllarda soru işareti bıraksa da, henüz bu bilgilerin resmiyet kazanmaması, cihazın 64GB’lık sürümünü de görebilme ihtimalimizi doğuruyor.

OnePlus Z

Arka tarafta 48 megapiksel, 13 megapiksel ve 12 megapiksel çözünürlüğe sahip üçlü kamera, ön tarafta ise ekrandaki deliğe oturtulmuş 16 megapiksellik tekli kamerayı karşımıza çıkarması muhtemel olan OnePlus Z, 30W hızlı şarj destekli 4.000 mAh kapasiteli bir pile ve Type-C portuna sahip olacak. Yazılım tarafında ise çok sevilen Android 10 tabanlı Oxygen OS 10‘u kullanıcılarına sunacak. Siyah, beyaz, mavi ve şuanda bilinmeyen özel renk seçeneklerini de karşımıza çıkaracak olan cihaz, tanıtım tarihi hakkında resmi açıklamalar olmasa da Temmuz ayının ikinci haftası resmiyet kazanabilir.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.