Ana sayfa » Facebook » Facebook Android’de koronavirüs takibi için düğmeye bastı!

Facebook Android’de koronavirüs takibi için düğmeye bastı!

Facebook Android’de koronavirüs takibi için düğmeye bastı!

Facebook’un Android sürümü koronavirüs takibi özelliği ile çok yakında güncellenecek. Güncelleme ile sizleri büyük bir başka sürpriz daha bekliyor.

Sosyal medya devi Facebook, mobil uygulamalarına yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sonrası mobil uygulamalarına günlük COVID-19 haberi özelliğini ekleyen Facebook, şimdi de koronavirüs takibi özelliği üzerinde çalışıyor.

Facebook’un Android platformunda yer alan Beta sürümünde koronavirüs salgınını anbean takip etmek için yeni özelliğin yer aldığı keşfedildi. Bu özellik sayesinde dünyanın her yerindeki kullanıcılar ülkelerindeki ve diğer ülkelerdeki vakaları takip edebilecek. Verilerin WHO tarafından sağlanacağı düşünülen bu özelliğin çok yakında tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor. Bu özellik ile hatırlatıcılar oluşturabilecek ve günlük olarak rapor alabileceksiniz.

koronavirüs takibi

Güncelleme ile ayrıca Facebook’un büyük bir sürprizi de bulunuyor. Bildiğiniz gibi Android 10 ve iOS 13 sürümleri ile birlikte karanlık temanın kullanımı bir hayli yaygınlaşmış durumda. İnsanlar özellikle göz sağlığını korumak ve daha az batarya tüketimi sağlamak için genellikle karanlık temayı kullanıyor. Facebook da bu süreçte önce Messenger daha sonra da geç de olsa WhatsApp uygulamalarını karanlık tema ile güncellemişti.

koronavirüs takibi

Facebook şimdi de ana uygulamasına karanlık tema özelliğini getiriyor. Android ve iOS kullanıcıları için eş zamanlı olarak sunulması beklenen bu yeni özelliğin Haziran ayının sonunda hazır olması bekleniyor. Peki, siz bu özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce de karanlık tema seçeneği için biraz geç kalınmadı mı?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.