Ana sayfa » Mobil » Xiaomi nereden nereye geldi! Xiaomi Türkiye pazarında nerede?

Xiaomi nereden nereye geldi! Xiaomi Türkiye pazarında nerede?

Xiaomi nereden nereye geldi! Xiaomi Türkiye pazarında nerede?

Son dönemde büyük bir çıkış yakalayan Xiaomi Türkiye pazarında ne durumda? Alınacak en iyi Xiaomi modelleri hangileri? Xiaomi nereden nereye geldi?

Akıllı telefonlar henüz ortada yokken, cep telefonları kullanıcı odaklı olmaktan uzaktı. Bu dönemde pazarda satış rekorları kıran BlackBerry ve Nokia gibi üreticiler ise yeni teknolojiye ayak uyduramadığından kendi sonlarını hazırladılar. Bir anda eriyen şirketlere nazaran akıllı telefon konusunda birçok şirketin aksine kullanıcı odaklı hizmet vermeye başlayan ve Lei Jun tarafından kurulan Xiaomi ise, yeni teknolojiyi sımsıkı kavrayarak uygun fiyatlı ürünleri kullanıcılara sunabilmek adına 6 Nisan 2010‘da kuruldu. Bugün ise Xiaomi Türkiye pazarında en sevilen markalardan birisi haline geldi. Peki Xiaomi bu günlere nasıl geldi?

Xiaomi Mi 1

Xiaomi Mi 1

6 Nisan 2010 tarihinden itibaren çalışmalara başlayan Xiaomi 2011 yılının Ağustos ayında ise ilk telefonu Xiaomi M1 ile karşımıza çıktı. Telefon bir anda Çin pazarında öylesine popüler oldu ki; Çinli üretici bu ilgiden dolayı cesaretlendi. Xiaomi‘nin en güçlü tarafı ise MIUI yazılımı. En son MIUI 11 güncellemesini 4 yıllık telefonlara bile sunmayı başaran Çinli üretici işte sırf bu yüzden de kullanıcılar tarafından oldukça seviliyor…

Asıl Patlama Mi 4 ile Gerçekleşti

Mi 1’in ardından çalışmalara hız veren Pekin merkezli Xiaomi, ardı ardına piyasaya sürdüğü akıllı telefonlar ile sadece Çin’de değil, global pazarda da tanınmaya başladı. Özellikle 2012 Kasım‘ında tanıttığı Mi 2 ve 2013 Aralık‘ında tanıttığı Mi 3‘ün ardından gelen 2014 model Mi 4, şirket için global pazarda büyük bir koz oldu. Bu sayede 2014 yılında Çin’de en büyük pazar payına sahip olan Samsung‘u geride bırakan şirket, zamanla dünyanın en büyük ikinci pazarı Hindistan‘da da liderliği ele geçirdi.

Akıllı telefonlarında kullandığı yazılımla da fazlasıyla dikkat çeken “Çinli Apple“, Eylül 2019‘da 291.6 milyon aktif MIUI kullanıcısı olduğunu açıkladı. Ülkemizde de özellikle son 3 yıldır fazlasıyla popülarite sağlayan şirket, son model cihazlarını Xiaomi Türkiye garantili bir şekilde satışa çıkartıyor, Eğer sizde bir Xiaomi kullanıcısı olmak isterseniz, ülkemizin en gözde orta segment cihazlarından biri olan Redmi Note 8 Pro‘yu, MediaMarkt güvencesiyle satın alabilir, güvenli alışverişin tadını çıkartabilirsiniz.

Redmi Note 8 Pro

Ha, “Yok abicim ben uygun fiyatlı bir cihaz istiyorum, bu şirkette yok mu öyle bir cihaz?” diyorsanız, sizi buraya doğru alabiliriz. Elbette şirket sadece orta segmente değil, uygun fiyatlı giriş segmentine de fazlasıyla yatırım yapıyor. Eğer sizde uygun fiyatlı bir Xiaomi modeli satın almak istiyorsanız, yine MediaMarkt güvencesiyle uygun fiyatlı Redmi 8A‘ya göz atabilir, hesaplı bir şekilde Xiaomi kullanıcısı olabilirsiniz.

Redmi 8A

Giriş ve orta segmentin yanı sıra üst segmentte de adından söz ettiren bu Çin menşeili şirket, yüksek fiyatlı ve fazlasıyla güçlü olan Mi Note 10 ve Mi 9T gibi cihazları Türkiye pazarında satışa sundu. Xiaomi her fiyat segmentine göre ürün pazara sunması ile öne çıkıyor.

Xiaomi Mi 9T

Eğer siz de bu cihazlardan birini satın almak veya herhangi bir Xiaomi cihazını incelemek isterseniz buraya tıklayarak MediaMarkt‘ın web sitesine ulaşabilir, dilediğiniz Xiaomi modelini güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.