Mobil Uygulamalar Haziran 6, 2020 9:00

Signal protestocuların yüzünü gizleyecek!

Signal protestocuların yüzünü gizleyecek!

WhatsApp’ın en büyük rakibi olan ve güvenli mesajlaşma imkanı sunan Signal, protestocuların yüzünü gizleyecek filtresini kullanıma sundu.

NSA‘in tüm pisliklerini ortaya döken ve kırmızı bülten ile aranan Edward Snowden, yıllardır insanların mesajlaşma uygulaması olarak Signal kullanması gerektiğini belirtiyordu. WhatsApp ve Telegram‘dan kat ve kat daha güvenli bir mesajlaşma deneyimi sunan Signal‘in yeni özelliği bugün kullanıma sunuldu.

Bildiğiniz gibi “özgürlükler ülkesi” Amerika Birleşik Devletleri’nde 2020 yılında olmamıza rağmen hala ırkçılık yapılıyor. Geçtiğimiz günlerde polis memurunun siyahi vatandaş George Floyd‘u boğarak öldürmesi ile ortalık karışmıştı. Irkçılık karşıtı protestoların büyümesi Amerika’nın zora düşmesine neden oldu. Şehri yıkıp yağmalayan protestocular için bugün muhteşem bir özellik geldi.

Günümüzde insanlarımız yediğini içtiğini hatta sı… öhööm neyse her şeyini sosyal medyadan paylaşıyor. Protesto olaylarını sanki neşeli bir şey yapıyormuş gibi insanlar sosyal medyadan şov yaparak paylaşamaya başladı. Ancak bu paylaşımlar sırasında o alanda olanların gizliliği de hiçe sayılıyor. Bir protestocu bu eylemleri gizli yapmak ve fişlenmemek istiyor olabilir. Bu yüzden çekilen fotoğraflarda arkaplanda görünmemek isteyebilir.

Signal

Signal‘in yeni özelliği ile çektiğiniz fotoğraflarda insanların yüzlerini gizlemeye yarayan filtre kullanıcılara sunuluyor. Bu sayede Signal’den çektiğiniz fotoğraflarda tanımadığınız kişilerin yüzlerini kolayca tek tıklamada gizleyebiliyorsunuz. iOS ve Android için kullanıma sunulan bu özelliği tüm dünya kullanabiliyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.