Ana sayfa » Mobil » WhatsApp şok bir karar aldı! Rahatsız edenler mi var? Artık yok…

WhatsApp şok bir karar aldı! Rahatsız edenler mi var? Artık yok…

WhatsApp şok bir karar aldı! Rahatsız edenler mi var? Artık yok…

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, bundan sonra ipleri eline alacak. Rahatsız edici mesaj atanlara yasal işlem başlatacak!

Son zamanlarda sık sık yeni özellikler ile karşımıza çıkan WhatsApp, yine skandal ve şaşırtıcı bir yeniliği bizlerle buluşturacak. Daha öncesinde görüntülü görüşmeye yenilikler getiren ve Koronavirüs sürecinde birçok insana yardımcı olan uygulama, geçtiğimiz günlerde rehberde kayıtlı olmayan numaralara mesaj atma özelliğini aktif etmişti. Bunların yanı sıra uygulama içi reklam iddiaları ile de gündeme gelen WhatsApp, bundan sonra rahatsız edici mesaj atan şahısları mahkemeyle buluşturacak.

Açıklanana göre WhatsApp’ı daha güvenli ve huzurlu bir platform haline getirmek isteyen şirket yetkilileri, kullanıcıları rahatsız eden şahısları yasal işlemlere tabii tutacak. Özellikle son zamanlarda artan spam ve taciz mesajlarının yanı sıra kaynaksız bilgiler ve iddialar ile birçok insanın sinirlerini hoplatan uygulama, en basit ve mantıklı çözümü bizlere ulaştıracak. Yani bundan sonra rahatsız etmekten zevk aldığınız insanlar var ise, yakınınız da olsa biraz temkinli olmanız gerekiyor. Neticede durum mahkemeye gidebiliyor.

Bu karar ile birlikte WhatsApp üzerinden atılan rahatsız edici mesajları engellemek isteyen Facebook bünyesindeki WhatsApp, bakalım başarılı olabilecek mi? Yoksa bu özellik sadece teorik olarak karşımıza çıkacak, pratiğe hiç dökülmeyecek mi? Bunu bizlere zaman gösterecek; ancak şuan için bu kararın oldukça yerinde olduğunu söyleyebiliriz. Kim bilir? Belki önümüzdeki günlerde daha sıkı tedbirler bizi bekliyor olacak.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.