Ana sayfa » Mobil » Samsung CEO’su yine hapse giriyor! Allah gözünüzü doyursun be arkadaş

Samsung CEO’su yine hapse giriyor! Allah gözünüzü doyursun be arkadaş

Samsung CEO’su yine hapse giriyor! Allah gözünüzü doyursun be arkadaş

Bir süredir devam eden Samsung dava süreci CEO’nun tekrar tutuklanma talebi ile başka bir boyuta doğru yol almaya başladı. Peki neler oluyor?

Mobil pazarda her gün yeni yeni haberleri sizlerle paylaşıyoruz. Bazı haberler var ki bunlar gerçekten özel haberler ve bize sorarsanız bu haberde böyle bir haber. Zira 2018 yılında tutuklanan Samsung Electronics başkan yardımcısı ve Samsung Grubu CEO’su Lee Jae-yong için Güney Koreli savcılar bugün yeniden tutuklanma istediler. Böylece 2018 yılından beri süren Samsung dava süreci ise yeniden başladı

Geçtiğimiz yıllarda Samsung Grubu CEO’su Lee Jae-yong, şirket fonlarında manipülasyon ve zimmete para geçirme suçlarından hapse atışmış ve daha sonra da şartlı olarak serbest bırakılmıştı. Bugün ise savcılar, Lee Jae Young‘un hisse senedi fiyatlarını değiştirdiğinden ve denetim kurallarını ihlal ettiğinden tekrar şüphelendiklerini söylediler.

2018‘de Güney Kore üreticinin ilaç şirketi Samsung Biotechnics‘in aşırı değerlemesini araştırmayı talep ettiler. Ana şirket Cheil Industries‘in değerinde keskin bir artışının araştırılması istendi zira Lee Jae Young, Cheil Industries’in ana hissedarıydı.

2009 yılında, eski Samsung CEO‘su Lee Kun-hee ise üç yıl gözaltı ve 90 milyon dolar para cezasına çarptırıldı. Oğlu Lee Jae Young‘a satmak için Samsung SDS tahvillerini piyasadan daha düşük bir fiyatla satmıştı.

Bu kadar zengin yöneticilerin böyle işlere girmesini anlamak gerçekten mümkün değil. Bu kişilerin Güney Koreli olmasını anlamak ise daha da imkansız zira biz Güney Koreli kişiler için bu tarz şeylerin oldukça önemli bir erdem olduğunu biliyoruz. Daha çok para kazanma arzusu ne kötü bir şey sizce de öyle değil mi?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.